27. 9. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Když jsem stíral nějaký stírací los, tak jsem si u toho vždy představoval, jaké by to asi bylo, kdybych opravdu vyhrál. S kamarády jsme si pravidelně darovali k různým příležitostem stírací losy, takže jsem nad tím přemýšlel docela často. Setřel jsem...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Když jsem stíral nějaký stírací los, tak jsem si u toho vždy představoval, jaké by to asi bylo, kdybych opravdu vyhrál. S kamarády jsme si pravidelně darovali k různým příležitostem stírací losy, takže jsem nad tím přemýšlel docela často.

Setřel jsem stírací los, co mi dal kamarád

K narozeninám jsem od kamaráda dostal mimo jiné i stírací los. Říkal jsem si, že aspoň dvoustovka by se hodila. Když jsem ale los setřel, tak jsem byl v šoku.

Na stíracím losu jsem vyhrál nemalou částku, bylo to 15 milionů. Zpočátku jsem tomu nemohl uvěřit. Jakmile jsem ale pochopil, že to je pravda, tak jsem začal mít obrovskou radost.

Po výhře nastalo velké dilema

Ihned poté, co jsem to doma v úzkém rodinném kruhu oslavil, tak jsem začal o výhře vážně přemýšlet. Chtěl jsem to oslavit, samozřejmě mě ihned napadl kamarád, který mi daný los daroval. Jenže jak by tohle přijal?

Nevěděl jsem, jestli by se radoval se mnou nebo jestli by nezačal přemýšlet o tom, že tu výhru mohl vyhrát on, kdyby si los nechal pro sebe. Říkal jsem si také, zda nebude chtít nějaký podíl z výhry.

Nakonec jsem se ale rozhodl, že nikomu nic neřeknu a výhru zatajím. Nikdo mi nebude závidět, nebudu muset nic řešit, nebudou za mnou chodit lidi žádat o půjčku. Určitě by se také našla spousta nových kamarádů, kteří by najednou potřebovali ode mě pomoct.

Jak správně naložit s takovými penězi?

Dlouho jsem přemýšlel, jak s výhrou naložím. Vždyť přece od té chvíle jsem nemusel přemýšlet nad tím, kolik co stojí, a mohl si dopřát to, po čem jsem toužil.

Koupil jsem tedy rodinný dům, v bytě jsme přece nadále bydlet nemohli. Začal jsem nakupovat samé značkové oblečení, samé drahé dovolené.

Naše životní úroveň se úplně změnila a všichni okolo si toho začali všímat. Musel jsem jít s pravdou ven. Mezi své staré přátele jsem už nepatřil, už jsem patřil někam jinam. Našel jsem si nové přátele s podobným životním standardem.

Pak ale přišlo hořké vystřízlivění

Jenže život na vyšší úrovni není pohádka. Neustále jsem musel být ve střehu a chránit svůj majetek. Neustále jsem se musel vzdělávat v různých tématech, abych se měl s novými přáteli o čem bavit.

K tomu všemu náš život zaplnily otravné a unavující společenské povinnosti. Pokud jsme chtěli do této společnosti zapadnout, tak by to bez toho nešlo. Teď mi je ale po mém starém životě smutno.

Kdybych byl mladší, určitě bych to bral jinak, ale teď chci jenom to svoje pohodlí. Občas si říkám, že bych tu výhru raději nikdy nevyhrál. Vzpomínám na to, jak jsem setřel ten los a myslel si, jak se mi život otočí k lepšímu. Opak je ale pravdou, ani hromada peněz vám štěstí nezajistí.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
4 komentáře