10. 3. 2024
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Ladislav Hojer, známý sadistický kanibal a brutální vrah, se proslavil nejvíce brutální vraždou v noci na 31. ledna 1981 v Brně. Jeho útok na osmnáctiletou Ivanu M. šokoval i zkušené kriminalisty.

Před 38 lety byl v pankrácké věznici popraven Ladislav Hojer, který byl soudem uznán jako vrah pěti žen. Jeho nejbrutálnější čin se odehrál v noci na sobotu 31. ledna 1981 v Brně.

Hojer se svým sadistickým zločinným chováním podobal Mrázkovi. Hojer se narodil tři měsíce po popravě Mrázka. Někdo by snad mohl i spekulovat o jeho převtělení. Za oběť Hojerovi padlo pět žen na různých místech tehdejšího Československa, ačkoli kriminalisté mají podezření na další dvě neobjasněné vraždy.

Policie přišla na stopu Ladislava Hojera, vyučeného sklenáře s IQ 88, poté, co se veřejně rozpovídal o jedné ze svých vražd v hospodě. Hovořil o zavraždění jednapadesátileté ženy, jejíž nahé tělo s roztaženýma nohama bylo nalezeno lidmi v říjnu 1981 nedaleko můstku přes Motolský potok. Kriminalisté mohli vyšetřování brzy uzavřít, neboť se Hojer bez zdráhání přiznal k činu. Nicméně spis s jeho jménem na hřbetě se brzy začal plnit dalšími hrůznými činy, když Hojer postupně přiznával další vraždy. Projevoval náklonnost k Jiřímu Markovičovi, šéfovi pražské mordparty, kterému postupně přiznával a detailně popisoval své bestiální činy.

zdroj:aktualne.cz

Nejvíce brutální čin spáchal Ladislav Hojer v noci na sobotu 31. ledna 1981 v Brně. Přijel do města a bezcílně bloudil ulicemi, až tři hodiny po půlnoci potkal osmnáctiletou Ivanu M., která se vracela ze svého prvního plesu. Sledoval ji od chvíle, kdy vystoupila z noční tramvaje, a doběhl ji v temném parčíku, kde se ji pokusil znásilnit. Podařilo se mu to částečně, dívka se vehementně bránila. To však Hojerovi nestačilo a začal ji škrtit. Poté, co ji uškrtil, ji více než čtyřicetkrát bodl nožem. Následně ji znovu znásilnil a provedl sadistické útoky na její tělo, včetně odříznutí prsou a genitálií. Orgány si odnesl v igelitové tašce na nákupy, doma se pak nad nimi nějakou dobu ukájel a následně části těla uvařil a část z něj snědl. Taková nelidská brutalita překvapila i zkušené kriminalisty.

Kanibalismus a necivilizovaná brutalita byly charakteristikami Hojerovy povahy. Odborníci ho označili za primitivního psychopata s agresivními tendencemi, který neprojevoval žádný cit k obětem. Před soudem neprojevil žádnou lítost a byl odsouzen k trestu smrti. I přes jeho vzpírání se ho katovi podařilo popravit 7. srpna 1986.

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz