17. 5. 2022
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Nikdy by mě nenapadlo, jak strašnou noc člověk může zažít. Vyrazila jsem si s kamarádkou do restaurace u nás ve městě trochu se pobavit a hlavně si popovídat. Povídání se nám trochu protáhlo, a to až do zavíračky podniku....

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Nikdy by mě nenapadlo, jak strašnou noc člověk může zažít. Vyrazila jsem si s kamarádkou do restaurace u nás ve městě trochu se pobavit a hlavně si popovídat. Povídání se nám trochu protáhlo, a to až do zavíračky podniku. V ten moment jsem ani netušila, jakou hrůzu tam ještě zažiju.

S kamarádkou jsem se rozloučila těsně před půlnocí

Jelikož jsem měla já i kamarádka každá jinou cestu, tak jsem se s ní rozloučila ještě v restauraci a chtěla si před odchodem odskočit na toaletu. Pro kamarádku přijel přítel, takže odjela okamžitě. Já jsem si šla v klidu na WC a když jsem měla vše hotové, tak jsem zjistila, že nejdou otevřít dveře.

Zachovala jsem chladnou hlavu a zámek se snažila asi deset minut otevřít. Zkoušela jsem všechny různé polohy, ale prostě to nešlo. Chtěla jsem vytáhnout mobil z kabelky a zavolat si pomoc.  V tom jsem však zjistila, že jsem si telefon nechala doma.

Volala jsem pomoc, ale nikdo mě neslyšel

Říkala jsem si, že prostě budu křičet tak dlouho, dokud si mě někdo nevšimne a nepřijde mi otevřít. Křičela jsem jako o život asi hodinu a půl, než jsem to definitivně vzdala a bylo mi jasné, že v restauraci asi už nikdo nebude a já tam budu muset přenocovat.

Asi si dokážete představit ten úzký prostor, který záchodová kabina nabízí. Ještě pro člověka, který si před sednutím na cizí záchod obloží celou mísu toaletním papírem, je to opravdu výhra. V tomto prostředí jsem musela trávit noc. A to jsem ani nevěděla, kolik je zrovna hodin, protože jsem u sebe neměla telefon.

Ráno jsem slyšela šramot uklízečky a rychle jí dala o sobě vědět

Uklízečka se vylekala a utekla. Naštěstí však dovedla vedoucí podniku, která rychle zalarmovala zámečníka. Ten mě asi za hodinu přijel vysvobodit.

Vedení restaurace se mi hluboce omlouvalo s tím, že je to chyba servírky, která zavírala hospodu. Ta totiž měla vše zkontrolovat, než odešla, protože se jim tato situace prý nestala poprvé. Jako omluvu jsem dostala poukaz do jejich restaurace na dva tisíce korun.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
1 komentář