11. 4. 2022
Autor: Jana Fojtíková
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Vždycky jsem si o sobě myslela, že jsem neporazitelná a že toho vydržím opravdu hodně. Nyní mám ovšem pocit, že jsem si na svá bedra naložila více, než unesu. Přítel to ví, ale nijak to neřeší. A já nevím,...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Vždycky jsem si o sobě myslela, že jsem neporazitelná a že toho vydržím opravdu hodně. Nyní mám ovšem pocit, že jsem si na svá bedra naložila více, než unesu. Přítel to ví, ale nijak to neřeší. A já nevím, jak z toho ven.

Pracovitá a samostatná

Vysokou školu jsem vystudovala, ani nevím jak. Asi jsem studijní typ, takže mi všechno šlo hladce. Vlastně mi takto dobře vycházelo vše, na co jsme sáhla.

Jsem hodně samostatná a zakládám si na tom, že toho hodně zvládnu. Jen jsem nechápala, proč ode mě každý partner vždycky nakonec odešel. Ale co, mávla jsem nad tím rukou, však bude jiný.

A taky že byl. Ve třiatřiceti letech jsem se bláznivě zamilovala do stejně starého známého z posilovny. Jiskry přeskočila i u něho a my jsme spolu začali chodit. A za chvíli jsme spolu dokonce i bydleli a bydlíme stále.

Když se někdo jen veze

Přítel se přestěhoval ke mně do bytu. A já byla šťastná, že nám to spolu tak moc dobře klape. Byl jediným chlapem, kterého jsem poznala a kterému nevadilo, že jsem vydělávala více než on.

Přispíval mi symbolicky na nájem, občas koupil něco na jídlo. Jinak jsem o jeho peníze nestála, protože jsem si vystačila se svými. Jezdili jsme na dovolené, ano za mé peníze.

S přítelem, a přesto na všechno sama

Přítele mám ráda, ale nejsem si jistá, jestli má takto vypadat vyvážený vztah. Připadá mi, že se přítel jen veze a já jsem ten tahoun, na kterém všechno záleží. Korunu tomu nasadil sám přítel, když jsem onemocněla a měla vysoké horečky, tak mi ani čaj neuvařil.

Prý si myslel, že na tom nejsem tak špatně, a odjel s kamarády na pánskou víkendovou jízdu. Od té doby se cítím velmi unavená a už toho nezvládám tolik jako dříve.

V práci mi ale nikdo nic neodpustí a stejně musím fungovat i doma, protože v příteli pomoc nemám. Je mi z toho všeho nějak smutno. Už nechci být na všechno sama.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
2 komentáře