14. 3. 2022
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Po vysoké škole jsem nastoupila do velké firmy, kde jsem měla dělat pomocnou sílu na firemních projektech. První den jsem přišla do práce, kde jsem dostala ihned přidělené místo ve své vlastní kanceláři, mobilní telefon a notebook. Další den...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Po vysoké škole jsem nastoupila do velké firmy, kde jsem měla dělat pomocnou sílu na firemních projektech. První den jsem přišla do práce, kde jsem dostala ihned přidělené místo ve své vlastní kanceláři, mobilní telefon a notebook. Další den měl přijít kolega, který mě měl zaučit.

Na zaučení jsem čekala týden, než si kolega vzpomněl

Druhý den, co jsem přišla do práce, jsem čekala na kolegu, který by mě měl zaučit. Když bylo kolem oběda, tak už mi to bylo opravdu divné a začala jsem ho sama aktivně hledat. Vedoucí mi řekl, že kolega zatím na mě nemá čas a abych se seznamovala s prostředím firmy.

Měla jsem vše už několikrát prošlé, tak jsem seděla v kanceláři a brouzdala si po internetu. Třetí, čtvrtý den a další se opakovalo to stejné. Kolega na zaučení opravdu přišel až po týdnu od mého nástupu.

Seznámil mě s operačním systémem firmy a přidělil mi první práci

Když jsem konečně měla v práci co dělat, tak jsem se snažila svůj zadaný úkol splnit co nejlépe a nejrychleji. Hotovou práci jsem měla třetí den od zadání a odevzdala jsem ji nadřízenému.

Ten mi na to odpověděl, že jsem tedy rychlík. Práce se mu líbila a říkal, že další pokyny k práci budu mít vždy zadané ve firemním systému a ukázal mi kde.

Na další práci jsem čekala víc jak týden, než se tam objevil menší úkol asi na dvě hodiny. Zase jsem to měla rychle hotové a několikrát překontrolované a hned odevzdané.

Pak jsem dva měsíce chodila do práce jen sledovat filmy a brouzdat po internetu

Další dva měsíce jsem nedostala zadaný vůbec žádný úkol. První týden mi to bylo trochu divné a pořád jsem se chodila vyptávat. Pak jsem dokonce aktivně sehnala počítačového specialistu, aby překontroloval můj účet, jestli mi zadané úkoly nechodí jinam.

Po týdnu aktivního vyhledávání práce po firmě jsem to vzdala a prostě jsem se řídila nařízením nadřízeného. Počkejte, až se vám objeví úkol v systému. Seděla jsem tak dva měsíce v kanceláři, sledovala filmy, četla knížky a brouzdala po internetu.

Po dvou měsících mi konečně začala chodit práce a já mohla začít pracovat. Někomu by se to mohlo zdát jako ideální práce, ale nevěříte, jaká je to nuda chodit někam na 8 hodin denně a nic nedělat.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz