16. 1. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Udělala jsem v životě zásadní chybu, a to když jsem kamarádce podepsala ručení na úvěr. Ručila jsem domem, který jsem zdědila po rodičích. Když jsem dům dostala, byla jsem spokojená. Měla jsem i slušnou práci, takže jsem zvládala platit...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Udělala jsem v životě zásadní chybu, a to když jsem kamarádce podepsala ručení na úvěr. Ručila jsem domem, který jsem zdědila po rodičích. Když jsem dům dostala, byla jsem spokojená. Měla jsem i slušnou práci, takže jsem zvládala platit běžné režie domu.

Nikdy jsem si nic nešetřila stranou, protože bydlení jsem měla vyřešené a zastávala jsem názor, že peníze si mám užívat. To byla má první velká chyba.

Kamarádka chtěla začít podnikat a poprosila mě o pomoc

Moje kamarádka měla i podle mě velice dobře připravený plán pro začátek podnikání. Jediné, co jí chybělo, byl kapitál do začátku. Potřebovala si k půjčce sehnat ručení, a tak když o to poprosila mě, neváhala jsem a souhlasila.

Půjčovala si skoro dva miliony korun. Podniku se v začátku velice dařilo a ona bez problému splácela svůj dluh.

Po určitém čase však onemocněla a nemohla dál platit své závazky. Já jsem tolik našetřeno neměla, takže mi banka sebrala dům.

Najednou jsem se ocitla úplně na dně

Byla jsem bez domova a neměla kam jít. Do té doby jsem žila od výplaty k výplatě, takže jsem neměla dostatečný objem peněž na to si zaplatit pronájem, kauci a další poplatky za bydlení.

Myslela jsem, že když to takhle dopadlo, tak se budu moci alespoň na nějakou dobu nastěhovat ke kamarádce, díky které jsem o svůj dům přišla.

Když jsem zazvonila u jejich dveří, byla jsem překvapená, jak luxusně má vybavený byt. Rozhodně to nevypadalo, že by neměla mít na splátky. Poprosila jsem ji o azyl na pár měsíců, než si něco najdu.

Její reakce mě opravdu hodně zarazila

Reakce mé tehdy nejlepší kamarádky byla opravdu hodně odlišná toho, co jsem očekávala. Řekla, že to nejde, protože by to její přítel nedovolil a v podstatě mi zavřela před nosem.

Kvůli ní jsem přišla o dům a neměla kde bydlet. Prostě jsem to nechápala. To, že jsem byla schopná jí podepsat ručení vlastním domem považuji za největší chybu svého života.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz