16. 10. 2020
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Pro ojeté auto jsem se s manželkou rozhodl kvůli příchodu našeho syna, kdy jsem uznal za vhodné, že auto s dítětem využijeme. Do té doby jsem auto nijak významně nepotřeboval, a když jsem ho potřeboval, tak jsem si ho...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Pro ojeté auto jsem se s manželkou rozhodl kvůli příchodu našeho syna, kdy jsem uznal za vhodné, že auto s dítětem využijeme. Do té doby jsem auto nijak významně nepotřeboval, a když jsem ho potřeboval, tak jsem si ho vždy mohl vypůjčit na pár dní od rodičů.

Ojeté auto jsem vybíral na inzerátech i v bazarech

Přiznám se, že jsem ojeté auto vybíral opravdu dlouho, protože jsem chtěl za svoje peníze co nejlepší auto, které bude málo ojeté a nejlépe nikdy nebourané se servisní knížkou. Je pravda, že nabídky se hodně liší, někde máte za 100 tisíc na první pohled velice dobře vypadající auto, které má najeto okolo 80 tisíc kilometrů a jinde za tuto cenu koupíte auto s nájezdem přes 200 tisíc kilometrů.

Po měsíci jsem si určil jasná pravidla. Auto do 200 tisíc korun, nejvýše 7 let staré a najeto maximálně 100 tisíc kilometrů. Takových aut je opravdu hodně, která toto kritérium splňují. Nejvíce jsem se díval po autech ve verzi kombi, kvůli převážení kočárku.

Koupil jsem nádherné a málo ojeté auto, se kterým jsem jezdil 14 dnů

Koupil jsem ojeté auto, které se mi velice líbilo. Sehnal jsem ho na inzerát od solidně vypadajícího muže, který mi dokonce na místě dal ještě 10 tisíc korun slevu, když si auto koupím hned. Souhlasil jsem a vyrazil pro peníze, které jsem zrovna u sebe neměl.

Muž na mě čekal a jakmile jsem dorazil s penězi, tak jsem s ním podepsal kupní smlouvu, kterou jsem si několikrát přečetl. Po podepsání smlouvy jsme společně jeli auto přepsat a bylo konečně moje.

Manželka byla nadšená, dokud u nás někdo nezazvonil

Když jsem přijel domů, tak manželka byla z auta nadšená. Auto vypadalo jako nové uvnitř i z venku. Další den se ihned vyrazilo na výlet, kdy jsem s autem bez problému najel skoro 800 kilometrů.

Byl pátek odpoledne a zazvonil nám zvonek. Když jsem otevřel, tak tam stála policie s pánem v černém obleku s oznámením, že mi auto bylo prodáno neprávem a musí mi ho zabavit. Nemohl jsem uvěřit, že je něco takového možné, já jsem přeci za auto zaplatil a mám na něj kupní smlouvu.

Je to už dva měsíce a já nemám auto ani peníze. Jediné, co mi zbývá, tak se soudit s mužem, který mi auto prodal a je v exekuci. Takže to vypadá, že se peněz stejně jen tak nedočkám.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz