2. 2. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Ve firmě jsem na vedoucí pozici asi 5 let. I přes svůj mladý věk se mi docela dařilo a vždy jsem s každým vycházela. Ve firmě dlouhou dobu panovala pohodová atmosféra. Vše se ale změnilo s příchodem nového vedení...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Ve firmě jsem na vedoucí pozici asi 5 let. I přes svůj mladý věk se mi docela dařilo a vždy jsem s každým vycházela. Ve firmě dlouhou dobu panovala pohodová atmosféra. Vše se ale změnilo s příchodem nového vedení a také s utahováním opasků. Tehdy se rozhodovalo, kdo je pro firmu důležitý a kdo naopak ne.


Kolegové dostali vyhazov kvůli mně

Jsme střední firma, která se zabývá zprostředkováváním úvěrů, pojistek a jiných finančních služeb. Já mám na starost bezproblémové fungování celého oddělení, kdy radím ostatním, pokud nedokážou klientovi po telefonu nebo osobně odpovědět na jeho dotaz ohledně některého z finančních produktů.

Naše práce je placená fixní a pohyblivou složkou. Pohyblivá složka se počítala vždy za tým. Vždy tedy záleželo na výsledku celého týmu, protože na uzavření nové smlouvy s klientem mnohdy spolupracovalo více lidí najednou.

Po příchodu nového vedení jsem měla označit lidi, kteří nejsou potřební. Po týdnu jsem oznámila, že si myslím, že náš tým je tak akorát a že jsou potřeba všichni.

Dostala jsem jasné instrukce, a to tým zmenšit o 5 pracovních míst a to je z 25 původních pracovních míst opravdu hodně.

Ostatní se o tom dozvěděli a nikdo se se mnou nebaví

Neměla jsem z toho vůbec dobré spaní, ale doufala jsem, že se nikdo jiný nedozví, že právě já jsem tyto lidi vybrala. Jenže jsem se dostala do několika sporů s šéfovou, která potom ostatním řekla, že já můžu za odchod těchto 5 lidí.

Nejhorší na tom bylo, že jim oznámila také to, že se bude propouštět dál. Nikdo se se mnou teď v práci nebaví víc než musí, protože si myslí, že zase budu ten kat, který je může potopit.

Dost mi to komplikuje práci, protože jsem vždy na pracovišti vycházela z přátelských vztahů. Přemýšlím, že dám ve firmě výpověď. V takovém kolektivu už prostě nemůžu dál spolehlivě pracovat.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
1 komentář