21. 12. 2020
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Ženit jsem se ze začátku vůbec nechtěl, připadalo mi to ještě moc brzo. Pořád jsem cítil, že je na to čas. Všechno se změnilo, když manželka otěhotněla. Okamžitě jsem změnil svůj názor a požádal ji o ruku. Narození syna...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Ženit jsem se ze začátku vůbec nechtěl, připadalo mi to ještě moc brzo. Pořád jsem cítil, že je na to čas. Všechno se změnilo, když manželka otěhotněla. Okamžitě jsem změnil svůj názor a požádal ji o ruku. Narození syna a první roky manželství jsem měl jako z pohádky až do momentu, než nám začal vysychat domácí rozpočet.

Vydělával jsem slušné peníze a nechápal, proč máme nedostatek peněz

Manželka byla dlouhou dobu na mateřské, takže jsem musel pořádně makat, abych vydělal dostatek pro celou rodinu. Vydělávám skoro 40 tisíc měsíčně. Bydlíme v domě, který jsem dostal od rodičů, takže náklady na bydlení jsou pouze zálohy na energie.

Při těchto příjmech si myslím, že musíme každý měsíc ještě klidně 10 až 15 tisíc korun ušetřit. Ale není tomu tak. Nikdy jsem finanční situaci neřešil. Výplata chodí na společný účet a já to nikdy příliš nekontroloval.

Na účtu bylo jen 5 tisíc

Jednou jsem se podíval na internetové bankovnictví, se kterým nejsem moc velký kamarád, a dost jsem se zhrozil. Bylo tam jen 5 tisíc. Očekával jsem, že by tam mělo být okolo 300 tisíc korun. Když jsem se podíval do historie, viděl jsem jeden výběr za druhým, které byly prováděné po menších částkách.

Zeptal jsem se manželky, co to má znamenat a ona začala brečet. Přiznala se mi, že skoro všechny naše rodinné úspory prohrála na automatech. Vybírala to prý po menších částkách s nadějí, že jednou vyhraje velkou částku a na účet všechno vrátí.

Pozitivní je, že si dokázala přiznat svoji chybu a souhlasila s léčením z herní závislosti. Je to teď dost těžké období, protože ne vždy se dokáže uhlídat a na automaty prostě jde.

Po domluvě s ní se starám o rodinné finance pouze já a ona dostává peníze jen vždy přesně na to, co je potřeba zaplatit. Doufám že se z toho co nejdříve dostane, protože ji mám rád a nechci ji opustit.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz