27. 4. 2022
Autor: Karel Fantiš
zdroj: Aaron Hostutler / Creative Commons / CC BY 2.0, the sun, idnes.cz, wikipedia

Martin Stropnický, který je aktuálně českým velvyslancem v Izraeli, podlehl mladší ženě a opustil manželku Veroniku Žilkovou, se kterou má dceru Kordulu. Problém to pro diplomata není jen reputační, ale už i pracovní. Milenku exministra Stropnického odhalil před několika...

Martin Stropnický, který je aktuálně českým velvyslancem v Izraeli, podlehl mladší ženě a opustil manželku Veroniku Žilkovou, se kterou má dceru Kordulu. Problém to pro diplomata není jen reputační, ale už i pracovní.


Milenku exministra Stropnického odhalil před několika dny Blesk, který přišel s informací, že novou ženou v životě diplomata má být mladší kolegyně, která pracuje na ambasádě.

Podle Blesku je její jméno Markéta Horňáková. „Chlubila se, že ho určitě rozvede, dokonce se na to mezi kolegy vsázelo. Za Stropnického prošla výběrovým řízením na vyšší post a od té doby dělá kariéru,“ uvedl zdroj Blesku.

Reputace Martina Stropnického tímto výrazně utrpěla, a to nejen doma, ale i v zahraničí. Veronika Žilková totiž odhalila, že manželovu nevěru řeší až na japonské ambasádě. „Izrael je třetina České republiky, i tento skandál se tam už rozkřikl. Zrovna dneska mi přišel mail od manželky japonského diplomata,“ řekla herečka v pořadu Showtime na Primě.

Martin Stropnický navíc porušil vztahem s kolegyní etický kodex ministerstva zahraničí. „Zaměstnanec se v soukromém životě vyhýbá takovým činnostem, chování a jednání, které by mohly snížit důvěru ve státní správu v očích veřejnosti nebo dokonce zavdat příčinu k ovlivňování zaměstnance. Svým chováním, jednáním a vystupováním přispívá k dobré pověsti MZV a podporuje důvěryhodnost a vážnost MZV,“ stojí v dokumentu ministerstva.

A ministerstvo zahraničí se románkem velvyslance začalo skutečně zabývat. „Samozřejmě se tím zabýváme. Ale je to citlivá věc. Musíme postupovat podle zákona, nemůžeme zaměstnance nařknout z toho, co by nebyla pravda. Dokud nebudeme mít výsledek vnitřního šetření, nebudeme to komentovat,“ uvedla pro Extra.cz mluvčí ministerstva Lenka Do.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz