19. 11. 2023
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Vědecký výzkum odhaluje, že ženy s vyšším příjmem než jejich partneři mají dvojnásobnou tendenci předstírat orgasmus. Studie z Florida State University ukázala, že společenské očekávání mužské role jako hlavního živitele rodiny může vést k pocitu zranitelnosti u mužů, kteří vydělávají méně. To může mít vliv na sexuální prožitek a komunikaci v páru.

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.
Podle psychologů mají ženy s vyšším příjmem než jejich partneři dvojnásobně vyšší tendenci předstírat orgasmus. To může souviset s tím, že muži, kteří vydělávají méně, mohou pociťovat sníženou mužnost v důsledku společenského očekávání mužské role jako hlavního živitele rodiny.
Studie prováděná na Floridě sledovala 157 žen a jejich intimní vztahy. Zjistila, že ty, které měly vyšší příjem, častěji předstíraly orgasmus.

Pocit mužnosti partnera může ovlivnit to, jak ženy prožívají svou sexuální spokojenost. Muži, kteří vydělávají méně než jejich partnerky, se mohou cítit zranitelněji kvůli společenským očekáváním mužské role. To může vést k tomu, že ženy usilují o udržení partnerova sebevědomí a proto předstírají orgasmus.
Odborníci upozorňují na negativní dopady tohoto chování, které může vést k nedostatečné sexuální spokojenosti žen.

Studie z roku 2020 ukázala, že jak muži, tak ženy průměrně čtyřikrát za měsíc předstírají orgasmus. Ženy často upřednostňují partnerovy potřeby před svými vlastními.

Zdroj:pixabay.com

Pod vedením profesorky Jessicy Jordanové ze Jižní Floridy se průzkum zaměřil na více než sto žen, které uváděly, že vydělávají více než jejich partneři. Zjistilo se, že tyto ženy dosahují orgasmu v průměru ve 64 % případů a předstírají ho jen ve 18 % případů.

Profesorka Jordanová a její tým také studovali úzkost spojenou s pocitem mužnosti partnera. Zjistili, že ženy, které vnímaly partnerovu zranitelnost, zažívaly více úzkosti, což negativně ovlivňovalo jejich sexuální život.
Komunikace a upřímnost jsou také klíčové faktory v intimitě. Některé ženy nebyly schopné přiznat, kdy měly nebo neměly orgasmus.

Profesorka zdůraznila, že není na vině ani žena, ani muž. Ženy jsou často vedeny k ochraně partnerova sebevědomí, zatímco muži nevyjadřují dostatečně zpětnou vazbu k partnerčině upřímnosti.

Další studie by se měly zaměřit i na páry stejného pohlaví a zkoumat faktory ovlivňující předstírání orgasmu. To, že si jeden partner předstírá orgasmus, nemusí jen sloužit k zalíbení se, ale může také ovlivnit a zlepšit intimní život a pravděpodobnost dosažení skutečného orgasmu.

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz