14. 5. 2022
Autor: Karel Fantiš
zdroj: se souhlasem Ondřeje Novotného, the sun, idnes.cz, wikipedia

Moderátor Survivoru, který skončil minulý týden, zhodnotil celou hru. Podle něj Vláďa, který získal téměř všechny hlasy poroty, vyhrál naprosto zaslouženě. Na ostatních mu vadilo, že hru v podstatě neuměli hrát. Ondřej Novotný, který Survivor moderoval, se dnes rozepsal...

Moderátor Survivoru, který skončil minulý týden, zhodnotil celou hru. Podle něj Vláďa, který získal téměř všechny hlasy poroty, vyhrál naprosto zaslouženě. Na ostatních mu vadilo, že hru v podstatě neuměli hrát.

Ondřej Novotný, který Survivor moderoval, se dnes rozepsal na Instagramu o svých pocitech ze show. „Hned první duel si Vláďu našel a on velmi rychle pochopil, že má jednak štěstí, že je proti němu Monika, které se v soutěži ocitla ‚omylem‘ a že duely (jak se později ukázalo) mohou být jeho výhra a součást taktiky. Od řekněme 5. dne byl tedy Vláďa postupně nejlepším hráčem, který dnem i nocí hrál a přemýšlel a vymýšlel a taktizoval a také trénoval vše co mu přišlo, že se bude hodit!“ napsal v úvodu příspěvku.

Vláďova cesta nebyla podle moderátora jednoduchá, uměl se však vždy přizpůsobit situaci. „A byť se spoluhráčům jeho osoba až do sloučení výrazně zajídala – Dominika jej doslova nesnášela, slovenská aliance ho výrazně nemusela, aliance Veve ho měla s Adamem jako úhlavního nepřítele – po smíchání kmenů to bylo stejné,“ pokračuje moderátor, který poukazuje na to, že pro jeho hru byly klíčově tři osoby. „Nakonec si dokázal vybudovat tři silné vztahy. Jeden s Veve a druhý s Johy. A samozřejmě Braňo,“ vysvětluje.

Vláďa dokázal eliminovat svá negativa a těžit z imunit. „Dokázal postupně upozadit svou často otravnou upovídanost a všeználkovství, které ostatním lezlo na nervy. I pro něj byl zásadní obrat ve hře rozhovor s Chili a její následná interpretace toho, co se stalo. Vláďa by opravdu táhnul s nimi za jeden provaz a měl by to pak daleko těžší. Ale tento moment, samozřejmě se 100% úspěšností v imunitách změnil osud i jeho hry a paradoxně k lepšímu,“ napsal Novotný. „Vláďa udělal nikoliv vše správně, ale vše tak, aby veškeré ‚chyby‘ či jeho osobnostní rysy uhladil do někoho, kdo je podporujícím, pomáhajícím, starajícím a spravedlivým členem kmene,“ doplňuje.

Podle moderátora začal Vláďa hrát hru daleko dříve než všichni ostatní. „Nebylo to pro něj jednoduché, protože se musel hlídat. Jeho chytrost jej často přiváděla ke svému druhu určité arogance pro ostatní. Znal hru a rád ji ostatním vysvětloval. Druhý den už běhal po ostrově prakticky nahý v trenýrkách, a to děvčata děsilo, zatímco 22. den už to dělali všichni. Zkrátka byl před ostatními pořád skoro ve všem napřed a to nebývá pro dotyčného a jeho oblíbenost příliš dobře,“ vysvětluje Novotný.

Kéž by v další sérii bylo více Vláďů a méně Braňů

Místo toho, aby ostatní hráli, začali Vláďu adorovat. „Vládu postupně začali všichni adorovat, a to až nezdravě. Braňo a jeho monology i do rozhovorů o tom, jak je Vláďa skvělý a zaslouží si vyhrát, mě ubíjeli. A podobnou notu jela i Johy,“ kritizuje ostatní hráče moderátor. „Jakmile vypadla Nikol, věděla, že Vláďa je pro ni vítěz, a tak to bylo i s Dominikou a ostatními. To bylo právě mistrovství Vládi. Byť se poroty trochu obával, tak ta viděla jasně a správně jen jednoho vítěze. Což je ‚mistrovské dílo‘ ve hře a klobouk dolů, jak to Vláďa dokázal!“ pochválil vzápětí zaslouženého vítěze.

Příště by to chtělo více Vláďů ve hře. „Byla to jízda minovým polem. Vláďa prošel těžkými duely s Enriquem či Adamem, musel vždy někoho nominovat a dělal to velmi chytře. Zkrátka, vítěz byl jediný možný a je naprosto zasloužený. Jsem rád, že Vláďa pro diváky hru komentoval a oznamoval jim, jak a proč co hraje. Do další řady bych si znalostmi a zapálenosti pro soutěž přál 24 Vláďů – to by pak byla série,“ zasnil se moderátor do budoucnosti. A co by se dalo vylepšit do další série podle nás? Podívejte na tento článek.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz