28. 4. 2022
Autor: Karel Fantiš
zdroj: distribuce TV Nova, the sun, idnes.cz, wikipedia

Vypadalo to jako Survivor, tvářilo se to jako Survivor, ale nebyl to Survivor. Za vše mohla hrozná turecká licence, která všechny esenciální prvky originálního Survivoru úplně domotala a udělala z jinak celosvětově oblíbené show souboj táborových disciplín, kde jsme...

Vypadalo to jako Survivor, tvářilo se to jako Survivor, ale nebyl to Survivor. Za vše mohla hrozná turecká licence, která všechny esenciální prvky originálního Survivoru úplně domotala a udělala z jinak celosvětově oblíbené show souboj táborových disciplín, kde jsme v jednu chvíli měli i kapitány, nad čím musel nejeden fanoušek kroutit hlavou. Díky bohu alespoň za toho Vláďu!

Tuto verzi prostě žádný opravdový fanoušek nemohl ocenit. Ano, mohlo se to nepochybně líbit průměrnému divákovi Novy, který je jinak zvyklý na bizarní pořady jako Tvoje tvář má známý hlas nebo rovnou Výměna manželek.

Ano, oproti těmto zmíněným pořadům byl i česko-slovenský Survivor nablýskaný Mercedes. Ale pořád to byl Mercedes z AliExpressu, nepovedená napodobenina originálu.

Co se tvůrcům TV Nova extrémně povedlo, tak to byl casting. Na české (a slovenské) poměry opravdu perfektní výběr hráčů, ať už šlo o celebrity nebo prostý lid. Jediná škoda, že tito hráči nedostali dostatek prostoru hrát, protože se topili celou dobu v táborových disciplínách, a to mnohdy dokolečka dokola.

A když fanoušci zkritizovali, že souboje do 3 bodů jsou nudné, vytasil se moderátor Ondřej Novotný (ne, že by to bylo z jeho hlavy – licence je licence, a to i ta hloupá) v průběhu hry se souboji do 5 bodů, do 7 bodů, do 9 bodů a diváci se tak kolikrát dívali polovinu dílu pořád na to samé dokola.

O tom prostě skutečný Survivor není. Díly americké nebo v dnešní době velmi oblíbené australské verze mají obrovskou dynamiku a v tom je to kouzlo. Australskou verzi mimochodem zařadí TV Nova do nabídky Voyo už tento pátek a doporučujeme se na ni podívat. Nebudete litovat. Podívat se doporučujeme i samotné TV Nova.

Během jednoho dílu, který trvá okolo 50 minut se obvykle stihne souboj o odměnu, souboj o imunitu, zvládneme se podívat do dění v táboře a každý díl zakončuje kmenová rada. Za stejnou dobu jsme v česko-slovenské verzi stihli maximálně tak jeden souboj do 9 bodů.

Vyloučený na kmenové radě navíc nejde do žádného duelu, ale je skutečně vyloučen a musí okamžitě opustit hru. Žádný duel, žádný proslov, prostě zhaslá pochodeň a odchod. Toto je naprosto esenciální prvek Survivoru, který naše ukecaná verze říznutá tureckou telenovelou naprosto porušovala.

Naštěstí se ale casting velmi povedl a pokud si člověk nekonečné souboje přetáčel na Voyo, tak se přes všechna negativa na česko-slovenského Survivora dívat dalo. Celou hru táhnul Vláďa, znalec originálních verzí, který asi musel nejednou kroutit hlavou, jaké ptákoviny si na něj vymysleli.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz