19. 2. 2023
Autor: Jan Mareš
zdroj: Pixabay, the sun, idnes.cz, wikipedia

Všechno se zmenšuje, zprůhledňuje a zviditelňuje. Dámská revoluce v oblékání přinesla zajímavé poznatky. Dnes už není pouze manžel nebo milenec obeznámen s kvalitou a velikostí bradavek, ale v podstatě i širší veřejnost. A polovičky těchto dam jsou s tím...

Všechno se zmenšuje, zprůhledňuje a zviditelňuje. Dámská revoluce v oblékání přinesla zajímavé poznatky. Dnes už není pouze manžel nebo milenec obeznámen s kvalitou a velikostí bradavek, ale v podstatě i širší veřejnost. A polovičky těchto dam jsou s tím fatálně smířeny. Ostatně co jim zbývá, protože být označen za šovinistu je to samé, jako být vyhozen z rozjeté party.

Denně se objevují „celebrity“ s tím, že zase ukázaly o kousek víc. Že zase podnítily mužský chtíč a získaly body v mainstreamových a nemainstreamových médiích. Nebo i v jiných masově populárních prostředcích popularity. Pokud dříve bylo tajemství těla ženy skrýváno, muži museli na odhalení čekat, dlouhodobě útočit a poté se chvíli radovat, pak dnes je to zcela naopak. Pokud chcete sbalit kočku z Instagramu, TikToku nebo jiné sítě, hned víte, na čem jste. Tedy nemusíte odhalovat, co je již odhaleno.

Pravdou je, že dobývání žen a intimita, kterou vyvolení muži získali, byla velmi cenná. Platila se mnohdy doživotním slibem manželství nebo kupou dětí. Navíc bylo třeba pořizovat objemné a látkami vyplněné šaty. Dnes se ženská hruď začíná podobat té mužské. Muži mají také bradavky a jejich odhalování jim nikdy nepřekáželo. Ženy maximálně pozorovaly jejich hrudní svalstvo nebo hormonální výkonnost podle ochlupení. Teď se však stala hruď žen podobně veřejnou záležitostí jako ta pánská.

Jestliže v minulém století, které je nenávratně se svojí bradavkovou morálkou pryč, bylo často nemožné ani v časopise Playboy zahlédnout zcela obnažené bradavky (než časopis najel na vlnu nudismu), pak dnes je tomu naopak u prodejců prádla, šatů a všemožné reklamy. Módní přehlídky se konají s tím, že šaty netvoří oblečení, ale rafinované svlečení. Není jisté, že modely šatů obdivují muži pro jejich kreativitu nebo exkluzivitu, ale proto, že si zašli na strip show.

Je otázkou, zda odhalení je vždy ku prospěchu věci. Zda samotné bradavky nahradí vkus z šatů nebo spodního prádla, které začíná být tak miniaturní či průhledné, že procházka městem je podobná nudistické pláži trochu prudérnějších naháčů.

A tak po revoluci komunistické, sametové a dalších převratů v demokratických zemích zde máme i revoluci bradavkovou. Věřím, že muži i ženy se k tomu vyjadřují a zatímco muži zatím byli ušetřeni hodnocení svojí polonahosti z tohoto hlediska, podivně sexuální společnost jistě brzy najde také k tomuto fenoménu správný přístup. Tedy objektivní zhodnocení podle uměleckých nebo vědeckých kritérií.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz