18. 2. 2023
Autor: Jan Mareš
zdroj: ODS, the sun, idnes.cz, wikipedia

Jako kampaň, jejímž cílem je destabilizovat sociální vrstvu v předdůchodovém věku, by byly úvahy ministra financí o odchodu do důchodu v 68 letech celkem vydařené. Vždyť ti lidé přece nemohli věřit, že se sliby splní. Jak říkal už Zeman...

Jako kampaň, jejímž cílem je destabilizovat sociální vrstvu v předdůchodovém věku, by byly úvahy ministra financí o odchodu do důchodu v 68 letech celkem vydařené. Vždyť ti lidé přece nemohli věřit, že se sliby splní. Jak říkal už Zeman – předvolební sliby se neplní. A potom přijde realita Stanjurova ekonomického pohledu na důchody – zkrátit důchod, nechat umřít, makat do předčasné smrti. Jednoduše vysát ekonomicky člověka a již jako nepoužitelného odhodit.

Jak ale donutit obyvatelstvo, aby umíralo včas a zbytečně nezatěžovalo stát? Opatření by mohla být konečně účinná. Je třeba z krabiček cigaret okamžitě odstranit obrázky mrtvol a naopak ke kouření pozitivně motivovat. Dávat kupříkladu jako u Dopravního podniku hlavního města Prahy (v případě jízdenek MHD) od 65 let cigarety zdarma. A kontrolovat hluboké vdechnutí.

Navíc by se měla podporovat nadváha slevami na sádle a uzeném. Zamezit pohybu na čerstvém vzduchu a zavést tučné pokuty v případě jakéhokoliv pohybu osob v předdůchodovém a důchodovém věku. Kontrolu by prováděla Česká správa sociálního zabezpečení, což je sice název, který neodpovídá moc realitě, ale ministerstvo obrany je také nyní spíše ministerstvem války.

I náš nejznámější hokejista Jarda „věčný“ Jágr si už dávno uvědomil, že propagace sociálního systému je zcela zásadní. V době, kdy se odcházelo na sklonku 60 let do důchodu, propagoval na svých prsou i bedrech záchranu sociálního systému. Tedy prozíravě už tehdy magické číslo 68.

Pokud si někdo myslí, že to bylo kvůli okupaci ruskými vojsky, pak je třeba upozornit, že Jágr se důchodovému systému plně obětuje a do 68 let hrát bude a následně se nechá jako zodpovědný občan myslící na budoucí generace zfaulovat tak, aby nezatěžoval sociální systém, do kterého léta přispíval. I přes svoje zásluhy o různé hokejové medaile je po určitém stárnutí a dosažení věku potřeba, aby uvolnil místo mladším a zkusil něco nového, třeba kladenský hřbitov. My, daňoví poplatníci mu rádi zasalutujeme.

A to je v kostce má představa, jak donutit občany, aby umírali včas. V kampani máme zakomponovaného i Jardu Jágra, který nemůže logicky u ničeho velkého chybět a na mnohé jistě motivačně zafunguje. Každý si jistě řekne, že když dokáže být Jágr oddaným dělníkem sociálního systému, proč ne i já?

Tento můj komentář, vážení čtenáři, berte s nadsázkou a notnou dávkou humoru. Ale trochu se bojím, aby se neblížil realitě.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz