26. 10. 2020
Autor: Jana Fojtíková
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Příběh Pavla je v mnohém smutný. Ale takový je život, přináší radosti i starosti. Ve chvíli, kdy se mu v životě nedařilo, poznal pravou povahu ženy, s níž chtěl spojit svůj život. Do jejich vztahu zásadně promluvil koronavirus. Myslím...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Příběh Pavla je v mnohém smutný. Ale takový je život, přináší radosti i starosti. Ve chvíli, kdy se mu v životě nedařilo, poznal pravou povahu ženy, s níž chtěl spojit svůj život. Do jejich vztahu zásadně promluvil koronavirus.

Myslím si, že jsem normální muž s běžnými potřebami. Chodím do práce, starám se o svou domácnost, mám obyčejné záliby – kolo, lyže a sbírání známek. Nejsem nijak náročný a je na mě spolehnutí. Samozřejmě nechci, aby můj popis vyšel tak, že jsem nejlepší partií pod sluncem. I já nechávám zvednuté prkénko na WC a ponožky občas odhodím tam, kde mě to zrovna napadne.

Za vším hledej ženu

Když jsem se seznámil s Miladou, byl jsem do ní opravdu hodně zamilovaný. Krásná žena, tedy alespoň podle mých měřítek, se kterou nebyla nuda. Náš vztah pomalu směřoval k tomu, že jsme se rozhodli spolu sdílet jednu domácnost.

A musím říct, že to bylo moc fajn rozhodnutí. Vydělával jsem tenkrát docela hezké peníze, nic nám nechybělo a volný čas jsme trávili na kole.

Cyklistika byla velká záliba nejen má, ale také Miladina. Není tedy divu, že jsme se jí během sezóny intenzivně věnovali každý víkend. Děti jsme zatím neplánovali, nebylo kam spěchat, protože Miladě bylo teprve třicet let, takže času měla ještě docela hodně.

Do života nám vstoupil koronavirus

Protože v zimě se jezdit na kole moc nedalo, vrhli jsme se na lyžování. Ale více nás oba bavilo běžkování v přírodě, zasněžené bělostnou vrstvou sněhu. To byla opravdu paráda. Měli jsme se dobře a nic nám nechybělo.

Jenže nic netrvá věčně a do života nejen našeho vstoupil covid-19. Na jaře jsem musel zůstat doma, protože firma se zavřela. A bohužel už neotevřela, protože počet zakázek klesl na minimum. A pro mě najednou nebyla práce.

Záhy jsem dostal výpověď a musel jít na úřad práce. Když se to Milada dozvěděla, byla z toho velmi špatná. Její starost byla, jak nyní budeme žít jen z jednoho platu. Jak poplatíme půjčky na naše drahá kola?

Opouštím tě

Utěšoval jsem ji, že si určitě práci brzy najdu. Ale i tak jsem na ní viděl, že moji nezaměstnanost příliš nezvládá. Na letní dovolenou jsme ani neodjeli, nebyly peníze. Tedy ony by byly, ale měl jsem zato, že by bylo lepší je ušetřit do doby, než si najdu práci.

Jednou přišla Milada z práce domů a oznámila mi, že takto žít nechce. Nebaví ji šetřit a každou korunu obracet, než ji vydá. Prý mě opouští. Vyrazila mi tím dech.

Tohle jsem opravdu nečekal. Ještě ten den se sbalila a odešla pryč. Pro věci si pak přijela s dodávkou a vzala si téměř vše, co jsme společně nakoupili. Nebránil jsem jí. Vím, že si časem pořídím všechno nové.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz