9. 11. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Když jsem se odstěhovala od rodičů do nového bytu, který jsem si koupila, tak jsem ho musela co nejrychleji vybavit. Objednala jsem si novou pračku a myčku, bez kterých bych asi nedokázala žít ani minutu. Byl to starší byt...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Když jsem se odstěhovala od rodičů do nového bytu, který jsem si koupila, tak jsem ho musela co nejrychleji vybavit. Objednala jsem si novou pračku a myčku, bez kterých bych asi nedokázala žít ani minutu. Byl to starší byt a já nevěděla, jak je těžké připojit tyto spotřebiče na vodovodní řád a k odpadu. Proto jsem si musela pozvat domů instalatéra.

Hledala jsem instalatéra náhodně na internetu, hlavně podle ceny

Jelikož jsem po pořízení všeho vybavení a bytu neměla zrovna na rozhazování, tak jsem instalatéra hledala na internetu hlavně podle hodinové sazby. Vybrala jsem si toho nejlevnějšího, který nabízel svoji práci pod 200 korun za hodinu.

Přišel mladý kluk, u kterého jsem si popravdě nebyla moc jistá, jestli to zvládne. Navíc přišel pěšky jen s malinkou brašničkou. Po příchodu jsem se ho zeptala, jestli už někdy takovou práci dělal. On mi sebejistě odpověděl, že to je práce pro malé kluky.

Za hodinu měl pračku i myčku připojenou

Opravdu jsem jenom zírala, jak rychle mu šla práce od ruky. Ihned věděl, co kam patří a jak vše zapojit. Myslela jsem si, že mě zapojení přijde minimálně na tisícovku, ale on to měl za hodinu hotové.

Po hodině práce po mě chtěl 195 korun a chtěl odejít. Já jsem se však díky této ceně cítila opravdu trapně a cpala jsem mu alespoň pětistovku. On však razantně odmítnul s tím, že má jasně stanovenou taxu za hodinu. Na 195 korun mi dokonce vypsal i fakturu.

Měla jsem uvařeno, tak jsem mu nabídla navíc alespoň oběd

Opravdu mi to bylo trochu trapné, tak jsem mu nabídla alespoň oběd. S radostí přijal a začal si se mnou povídat. Tak šikovného a vyspělého mladého kluka jsem snad ještě nikdy nepotkala. Úplně mě ohromil svou inteligencí a životním přehledem. Byla to pro mě v podstatě láska na první pohled.

Je to už rok, co ke mně přišel montovat pračku i myčku, která teď pere a myje i jeho věci. Perfektně nám to klape a máme před svatbou. Nikdy bych si nepomyslela, že bych takto mohla najít svou spřízněnou duši a vážný vztah.

Jen ho budu muset nějak přesvědčit, aby přestal být tak skromný a začal pracovat za normální hodinovou sazbu. Plánujeme rodinu, a tak se nám peníze navíc do rodinné pokladny budou hodit.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz