15. 2. 2023
Autor: Michaela Romanová
zdroj: www.freepik.com / freepic.diller, the sun, idnes.cz, wikipedia

Možná si říkáte, že zrovna vy máte to nejhorší zaměstnání ze všech, věřte však, že na světě existují jak výjimečná zaměstnání, tak ta podivná, nad kterými zůstává doslova rozum stát. Představíme vám několik vskutku zajímavých profesí. Necháte se inspirovat?...

Možná si říkáte, že zrovna vy máte to nejhorší zaměstnání ze všech, věřte však, že na světě existují jak výjimečná zaměstnání, tak ta podivná, nad kterými zůstává doslova rozum stát. Představíme vám několik vskutku zajímavých profesí. Necháte se inspirovat?

Profesionální mazel

Dokážete si představit, že za peníze budete někomu projevovat svou náklonnost, budete ho utěšovat, podporovat, povzbuzovat a třeba mu poskytnete i pochopení formou pohlazení?

Ano, i takové zaměstnání existuje, ovšem nepleťte si ho s prací lehkých žen. Tato profese se skutečně zaměřuje jen na osoby, kterým je úzko a zrovna po svém boku někoho, kdo je vyslechne a pohladí.

Řidiči na ledových plochách

Mezi velmi nebezpečné profese patří řídit tahače a kamiony na ledových plochách. Tato profese je pro nás Evropany neobvyklá, ovšem v Americe jako je Aljaška nebo Kanada naprosto běžná.

Pracovní podmínky jsou drsné a velmi nebezpečné, tato profese je jen pro velmi zkušené a otrlé řidiče.

Evaluátor ústního pachu

Je obecně známo, že většina přípravků na trhu je nejdříve testována, jestli dobře funguje.

To platí i pro zubní pasty, pudry, ústní vody a spreje proti zápachu z úst. Právě tehdy nastupuje někdo, kdo zkouší, zda výrobky proti zápachu z úst skutečně účinkují.

Mořská panna

Stát se mořskou pannou je snem každé malé slečny. Víte však, že si tento sen můžete v dospělosti splnit? Profesionální mořské panny vystupují na různých vodních představeních, na soukromých akcích, především na dětských oslavách.

Ačkoliv je tato profese skutečně neobvyklá, je také velmi náročná. Mořská panna musí mít totiž ráda vodu, musí umět bezchybně plavat, potápět se, a to vše samozřejmě v kostýmu mořské panny.

Dokázali byste si představit, že byste některou z profesí vykonávali? Na světě je nespočet divných profesí, které svou zvláštnost zpravidla kompenzují finanční odměnou.Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz