17. 12. 2023
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Od okradení irských korunovačních klenotů přes neuvěřitelné přepadení poštovní dodávky až po legendární únos letadla. Ponořte se do tajemství, která dodnes uchvacují svou genialitou a nezodpovězenými otázkami.

Zločiny, které zůstávají v mysteriózní mlze nevyřešených záhad, mají své místo mezi legendami. Tři vybrané loupeže, provedené s geniální precizností, nejen okouzlují svou důmyslností, ale dodnes zůstávají nevyřešené.

Loupež irských korunovačních klenotů (1907)
V červenci roku 1907 došlo k okradení irských korunovačních klenotů v Dublinském hradu, což vyvolalo v Irsku vlnu pobouření a národní ostudu. Pachatel zůstává dodnes neodhalený. Před událostí byl do hradu instalován nový trezor, kde byly uloženy tyto vzácné poklady, objevily se však komplikace. Zjistilo se, že sejf s klenoty byl příliš velký na to, aby prošel dveřmi trezoru, což způsobilo první potíže.

Klíče od sejfu měl ve své péči Vicars, avšak později se objevilo podezření, že i on mohl být zapleten do této loupeže. Událost zůstává obestřena otázkami – byla to práce zevnitř, nebo se pachatel dostal dovnitř hradu jinak? Všechny stopy vedou do slepých uliček a dodnes zůstává nejasné, kdo a jak tuto loupež provedl.

zdroj:pixabay.com

 

Přepadení poštovní dodávky (1962)
V srpnu roku 1962 došlo k neuvěřitelnému přepadení poštovní dodávky, kdy zloději ukradli obrovskou sumu peněz – 1,5 milionu dolarů. I přes intenzivní pátrání FBI a poštovních inspektorů zůstává tato loupež nevyřešená. Po mnoha letech se objevila teorie spojující tuto loupež s mafiánským gangem, ale i přes toto podezření zůstává osud ukradených peněz a pachatelů nejasný.

 

zdroj:pixabay.com

Únos letadla (1971)
Jedním z nejslavnějších případů zločinu se stal únos letadla v listopadu 1971 na trase Portland–Seattle. Tajemný muž, který přezval vládu nad letadlem, se vydával za člověka jménem Dan Cooper a požadoval výkupné 200 000 dolarů a padáky. Po převzetí výkupného dal letadlu rozkaz vzlétnout a zamířit do Mexico City. Když mu tento plán překazilo počasí, letadlo přistálo v Nevadě, kde únosce vyskočil s padákem a po dopadu zmizel. Tělo ani zbytek výkupného se nikdy nenašly. Případ zůstává jedním z největších záhad v historii kriminálního vyšetřování, a osud pachatele je stále neznámý.

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz