4. 4. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Kdysi dávno jsem si myslel, že mám nejlepšího kamaráda. Znal jsem se s ním pomalu od školky, myšlenka společného podnikání mi tedy přišla jako výborný nápad. S kým jiným než s člověkem, o kterém víte úplně všechno? Teď už...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Kdysi dávno jsem si myslel, že mám nejlepšího kamaráda. Znal jsem se s ním pomalu od školky, myšlenka společného podnikání mi tedy přišla jako výborný nápad. S kým jiným než s člověkem, o kterém víte úplně všechno? Teď už vím, že to byla obrovská chyba.

S nápadem na společnou firmu jsem přišel já

Vymyslel jsem zajímavou podnikatelskou příležitost, která v té době u nás nebyla tak známá. Od začátku mi bylo jasné, že bych na to sám nestačil, takže jsem se rozhodnul do toho jít ve dvou. Koho jiného jsem měl oslovit než svého nejlepšího kamaráda.

Můj podnikatelský plán zahrnoval nemalou investici asi dvou milionů korun. Měl jsem trochu strach, že počáteční vstup by mohl Jirku odradit, ale ten mě mile překvapil. Když jsem mu vylíčil svůj nápad, tak ho to strašně nadchlo a chtěl se do toho okamžitě pustit.

První rok fungování firmy byl skvělý

Na začátku se musela založit společnost, kde jsem měl já i Jirka stejný podíl. Každý měl svých 50 % a zainvestovaný milion korun. Počáteční investice se nám vrátila během prvních 4 měsíců a celý rok pokračoval ve stejném finančním tempu.

Po roce fungování naší firmy jsem já i Jirka doplatili hypotéku. Dále následovala koupě auta, kdy já jsem zvolil střední třídu vozu za půl milionu, ale Jirka najednou přijel v luxusním autě skoro za 3 miliony korun.

Tehdy jsem to bral jen jako jeho rozmar a odměnu za dobře rozjetý projekt, kterou si chtěl užít. Nevěnoval jsem tomu tolik pozornosti, což byla chyba.

Jirkovi narostl hřebínek, ale neustál to

Po roce a půl bezproblémového fungování a dosahování velmi dobrých finančních zisků Jirkovi opravdu dost narostl hřebínek a začal ve velkém utrácet. Našel si novou přítelkyni, která z něj dokázala vytáhnout značnou sumu peněz.

Přišel den, kdy Jirka byl bez peněz a začal okrádat naši firmu. Tím tedy začal okrádat i mě. Když jsem na to přišel, tak jsem si s ním chtěl promluvit a zastavit jeho jednání. Nechtěl se se mnou vůbec bavit a svoji práci začal flákat, čímž táhl firmu ke dnu.

Začal jsem dělat na sebe

Nebyla jiná možnost, než firmu položit a začít dělat sám na sebe. Mrzí mě hlavně náš pošramocený vztah, ale také úpadek naší dobře rozjeté společnosti, která už začínala mít dobré jméno.

Teď jsem zase na začátku a na všechno sám. Jirka se mě snažil už několikrát kontaktovat s omluvou, kterou naposledy zakončil prosbou o peníze. Od té doby jsem si vymazal jeho telefonní číslo a všechna spojení na sociálních sítích.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
1 komentář