6. 3. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Dlouhou dobu jsem přemýšlel, jak bych mohl rychle zbohatnout a hledal různé možnosti. Narazil jsem na několik velice výhodných nabídek a rozjíždějících se projektů. Měl jsem našetřený milion korun, který jsem chtěl dobře investovat a rychle zbohatnout. Na běžných...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Dlouhou dobu jsem přemýšlel, jak bych mohl rychle zbohatnout a hledal různé možnosti. Narazil jsem na několik velice výhodných nabídek a rozjíždějících se projektů. Měl jsem našetřený milion korun, který jsem chtěl dobře investovat a rychle zbohatnout.


Na běžných spořících účtech a investičních fondech se mi zdálo zhodnocení peněz neatraktivní, a tak jsem hledal něco progresivnějšího.

Narazil jsem na projekt, který sliboval zhodnocení o stovky procent

Našel jsem na webových stránkách projekt, který byl teprve v začátku. Jednalo se o projekt s doplňkem stravy, který sliboval zhodnocení o stovky procent. S investicí do projektu jsem se stal 20% podílníkem ve společnosti, která se měla zabývat dovozem doplňku stravy k nám do republiky.

Investoval jsem peníze na základě podepsané smlouvy. Ve smlouvě bylo napsáno, že jakmile se společnost dostane do plusu, tak začne vyplácení prvních provizí. K tomu ale nikdy nedošlo.

Po roce a půl jsem chtěl ze společnosti vystoupit a nechat si vrátit peníze

Když jsem si chtěl nechat vrátit peníze, tak jsem počítal s nějakou přiměřenou ztrátou, ale rozhodně ne v celé hodnotě. Kontaktoval jsem zakladatele společnosti, který se mi po telefonu v podstatě vysmál.

Zakladatel společnosti mi nabídnul, že ze společnosti mohu odstoupit v případě, že ještě doplatím ztrátu, kterou mají.

Nevěřil jsem vůbec vlastním uším a začal jsem vyhrožovat soudem. K ničemu mi to nebylo, protože i můj právník viděl smlouvu jako neprůstřelnou. Přišel jsem tak za rok a půl o veškeré své úspory.

Nikdy v životě už neuvěřím tak lehkému zhodnocení financí

Už nikdy v životě nebudu věřit tak lehkému zbohatnutí. Bohužel mne tato zkušenost stála opravdu hodně peněz. Po několika telefonátech mi zakladatel investiční skupiny nabídl zboží, které za moje peníze údajně zakoupil.

Zboží jsem si přebral na centrále v Praze, ale už jsem ho nedokázal prodat, protože mělo dva měsíce po datu trvanlivosti. Osobně si myslím, že to nikdy nemohlo stát tolik peněz, které jsem jim poslal.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz