4. 3. 2021
Autor: Jana Fojtíková
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Do svazku manželského jsem skočil rovnýma nohama. Renatu jsem však miloval a věděl, že ona je ta pravá. Bylo mi už přes čtyřicet, když jsem společně s ní kráčel k oltáři, respektive k oddávajícímu na radnici. Moje žena byla...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Do svazku manželského jsem skočil rovnýma nohama. Renatu jsem však miloval a věděl, že ona je ta pravá. Bylo mi už přes čtyřicet, když jsem společně s ní kráčel k oltáři, respektive k oddávajícímu na radnici. Moje žena byla o patnáct let mladší. Sršela mládím, energií a láskou ke mně překypovala.

Začátky jsem si užíval

Řekl bych, že začátky našeho manželství byly fajn. Zařídili jsme si bydlení a do něho postupně přivedli dva syny. Narodili se poměrně brzy za sebou. Dělí je necelé dva roky, takže jsem Renatě s nimi maximálně pomáhal.

Užívali jsme si výletů s dětmi i společných chvil ve dvou, když kluci usnuli. Byl jsem opravdu šťastný a předpokládal jsem, že Renata to cítí stejně.

Roky však letěly, rodičovská dovolená utekla jako voda, kluci nastoupili postupně do školky a Renata do práce. Vrátila se zpátky na plný úvazek, protože jsem tu byl i já, abych se o děti postaral. Střídali jsme se ve vyzvedávání dětí ze školky, dělili jsme si i domácí práce.

Náš život byl najednou mnohem hektičtější, než tomu bylo, když ještě Renata byla na rodičovské. Ale i tak to stálo za to.

Manželka se vrhla na budování kariéry

Jednoho dne přišla Renata z práce s tím, že jí nabídli vyšší post a že by ho ráda vzala, protože takové místo se prostě neodmítá. Bude mít více peněz, ale asi méně času na domácnost. Nevadilo mi to, protože jsem se o kluky rád staral. Bavilo mě i vařit, takže jsem nikde neviděl problém.

Renata se tedy vrhla na budování své kariéry. Ráno odcházela poměrně brzy a večer se vracela až na večeři. Zářila štěstím, jak se jí v práci vede. Byla prostě ve svém živlu.

Klukům zprvu přišlo líto, že maminka má na ně méně času, ale nakonec jsme si všichni zvykli. Společně strávený čas jsme si vynahrazovali o volných víkendech. Jenže časem i toho ubývalo. Renata občas musela odjet na víkendový teambuilding a přibyly i několikadenní služební cesty.

Začátek konce manželství

Abych pravdu řekl, nikdy jsem nepojal jediné podezření, že by mezi mnou a Renatou mohl být ještě někdo další. Ale byl. Kolega z práce a znamenal pro mě šok.

Jednoho večera mi Renata s chladem v hlase oznámila, že by se chtěla rozvést. Jako důvod uvedla právě onoho kolegu, do kterého se prý hrozně zamilovala. Rozvádět jsem se nechtěl, ale nic jiného mi nezbývalo.

Když přišla řeč na kluky, sdělila mi Renata, že si je klidně mohu nechat. Ona se spokojí s tím, vidět je jednou za čtrnáct dní. Vlastně by ani neměla čas, protože je pracovně velmi vytížená.

Nyní jsme už přes rok s Renatou rozvedeni. Kluky si občas bere, ale oni jsou stejně nejraději se mnou. Prý je se mnou větší zábava než s mámou.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
8 komentářů