19. 10. 2023
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Zabila a poté rozřezala manžela. Poté i milence. Nakonec si má trest odpykat v mužské věznici.

Píše se rok 2011 a v soudní síni sedí Estibaliz Carranzová, zdánlivě nevinná, hnědooká a křehká brunetka. Nikdo by nečekal, že brzy dostane doživotní trest, který bude muset odpykávat v mužské věznici. Tato žena je známá také jako „vražedná zmrzlinářka“.

Estibaliz Carranza se narodila v Mexiku v roce 1978, ale brzy se přestěhovala do Španělska. Byla velmi inteligentní a později se vydala do Německa, kde studovala ekonomii. Přes zdánlivý úspěch byla však stále stíhána temnými stíny minulosti, zejména násilím ze strany svého otce.

Nakonec se Esti seznámila s Holgerem Holzem, za kterého se provdala a s nímž odjela do Rakouska, kde společně provozovali zmrzlinárnu a cukrárnu. Bohužel, tento idylický obrázek trval jen krátce, protože Holger ji údajně týral, jak psychicky, tak fyzicky. Tato situace ji dohnala k tomu, že si našla nového partnera, Manfreda Hinterbergera. I když se s Holgerem rozvedla, odmítal opustit jejich společný byt, a to ji velmi rozčilovalo. Nakonec se rozhodla řešit tento problém násilím.

Podle dostupných zpráv třikrát střelila svého bývalého manžela, když seděl u počítače. Po smrti manžela měla problém, co dělat s jeho tělem, a tak ho ponechala několik dní v křesle. Nakonec zvolila hrozivý způsob, jak se zbavit jeho pozůstatků – rozřezala ho motorovou pilou a uložila do mrazáků ke zmrzlinám.

Nový vztah s Manfredem ji ale také zklamal. A to hlavně proto, že měl Manfred několik milenek. Esti kvůli tomuto podstoupila několik plastických operací. Nový přítel ale udržoval milenecké vztahy dál a to vedlo ke stále častějším hádkám. Jejich poslední milenecká hádka nakonec vedla k tragickému konci, kdy Esti Manfreda zastřelila, když spal. Opět rozřezala tělo, aby ho mohla uložit vedle svého bývalého manžela v mrazáku. Později pozůstatky obou mužů zabetonovala ve květináčích ve sklepě své cukrárny.

Klíčovou událostí, která způsobila odhalení této vražedkyně, bylo objevení pozůstatků, když opraváři přišli opravit trubku v jejím sklepě. Ty zavedl nesnesitelný zápach až ke květináčům, kde byla ne příliš dobře zabetonována těla.

Po nalezení těl uprchla Esti do Itálie, kde byla nakonec zatčena.

zdroj:bbc.com

Psychologický posudek Estibaliz Carranzové byl klíčovým prvkem v jejím soudním procesu. Posudek zkoumal její duševní stav a psychické zdraví. Zdůraznil, že Carranzová trpěla závažnými psychickými problémy, včetně depresí, úzkostných poruch a poruch osobnosti.

Psychologové a psychiatři vysvětlili, že její jednání, včetně vražd a následného ukrývání těl, bylo těmito psychickými problémy ovlivněno. Byla označena za osobu s nízkou empatií a se sklony k agresivnímu chování. Její psychický stav byl popsán jako velmi závažný, což bylo důležité pro stanovení trestu a otázku, zda by měla být hospitalizována na psychiatrickém oddělení místo standardního vězení.

Soudní znalci konstatovali, že Carranzová má nízkou šanci na nápravu a zdůraznili riziko pro okolí, pokud by byla propuštěna. To vedlo k tomu, že byla odsouzena k doživotnímu vězení.

Nakonec byla poslána do mužské věznice, což bylo neobvyklé rozhodnutí. Navíc, v době svého zatčení byla těhotná a nyní se o jejího syna stará jeho otec v Barceloně.

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz