25. 1. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Před dvěma měsíci jsem si koupil nové auto, na které jsem opravdu dlouho šetřil. Za své auto jsem zaplatil 400 tisíc korun a ihned po koupi jej pojistil, ale jen zákonným povinným ručením, nikoliv havarijní pojistkou. To jsem si...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Před dvěma měsíci jsem si koupil nové auto, na které jsem opravdu dlouho šetřil. Za své auto jsem zaplatil 400 tisíc korun a ihned po koupi jej pojistil, ale jen zákonným povinným ručením, nikoliv havarijní pojistkou. To jsem si po nehodě opravdu hodně vyčítal, protože to vypadalo, jako bych během pár minut přišel o 400 tisíc, protože auto bylo na odpis.


Nedal jsem přednost a přišla velká rána

Vyrazil jsem za rodinou na chatu. Přiznám se, že jsem po cestě dost spěchal a udělal při tom zásadní chybu. Špatně jsem vyhodnotil situaci na křižovatce, kde se potkávala hlavní a vedlejší silnice.

Já jsem vyjížděl z vedlejší silnice na hlavní a bohužel jsem nedal přednost automobilu jedoucímu z levé strany. Náraz vyšel z části na motor a z části na dveře řidiče.

Měl jsem docela štěstí, protože stačil kousek a náraz by šel kompletně na dveře řidiče. Naštěstí auto, které jsem koupil, bylo SUV, takže jsem z auta vyvázl jen s pohmožděným kolenem a otřesem mozku.

Po příjezdu policie vše vypadalo na mou vinu

Když přijela policie, tak jsem se kompletně přiznal, že jsem auto přehlédl a nedal mu přednost. Byla to tedy moje vina, protože na tachometru řidiče, který do mě vrazil, se zastavila rafička na 80 km/h. Rychlost tedy neporušil.

Po rozhovoru s policistou jsem byl převezen do nemocnice, kde jsem si to celou dobu vyčítal. Dokonce ještě týden po nehodě jsem celou dobu žil s vědomím, že jsem zavinil nehodu vlastní chybou a přišel o drahé auto, které jsem měl složené před domem.

Po týdnu přišel dopis o šetření nehody, který celou situaci otočil

Zhruba po týdnu od nehody mi přišel dopis od policie s rozhodnutím o vině u nehody, kterou jsem měl zavinit já. Stálo v něm, že kompletní odpovědnost za nehodu má řidič vozidla, který do mě naboural.

Důvodem bylo, že řidič nevlastnil řidičský průkaz z důvodu vybodování v době nehody. Auto měl normálně pojištěné, takže já dostanu své auto zaplacené.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
170 komentářů