17. 2. 2023
Autor: Michaela Romanová
zdroj: John Mathew Smith / Creative Commons / CC BY-SA 2.0, the sun, idnes.cz, wikipedia

Málokterá žena byla tak sledována médii jako britská princezna Diana, první manželka krále Karla III. a matka princů Williama a Harryho. Zůstala navždy mladá, protože tragicky zahynula ve svých třiceti šesti letech při automobilové nehodě v Paříži. Letos šlo...

Málokterá žena byla tak sledována médii jako britská princezna Diana, první manželka krále Karla III. a matka princů Williama a Harryho. Zůstala navždy mladá, protože tragicky zahynula ve svých třiceti šesti letech při automobilové nehodě v Paříži. Letos šlo do aukce v Cornwallu 32 dopisů, které princezna Diana napsala svým nejbližším přátelům. Co v nich vyjádřila za touhy a přání?


Nejbližší důvěrníci princezny z Walesu

Sbírka osobních dopisů Diany, princezny z Walesu, byla dlouhých dvacet pět let majetkem Susie a Tareka Kassemových, kterým byly adresovány. Dokumentují Dianiny pocity v průběhu posledních dvou let před její předčasnou smrtí.

Kassemovi, kteří žijí v Londýně, byli pro princeznu Dianu blízkými důvěrníky. Se Susie se Diana seznámila v nemocnici Royal Brompton. Dopisy se rozhodli prodat v Lay’s Auctioneers of Penzance v Cornwallu a výtěžek v řádu stovek tisíc liber věnovat na charitu.

Rozvod byl zoufalý

Diana se v dojemných dopisech zmiňuje mimo jiné o svém rozvodu s nynějším králem Karlem III.

Tento dopis je napsaný v pochmurném duchu, z něhož je patrné, jak neblaze se celá situace Diany dotýkala. O rozvodu napsala, že byl ošklivý a zoufalý.

Smutné Vánoce a přání lepších zítřků

Smutné pro Dianu byly hlavně Vánoce, které její synové strávili podle královských zvyklostí se svým otcem a prarodiči, tedy královnou Alžbětou II. a jejím manželem Phillipem.

Diana Kassemovým děkovala, že jí dovolili pobýt v době vánoční oslavy s jejich rodinou. „Byla jsem tak nadšená, že jsem byla pozvána na rodinnou událost, protože jsem se cítila jako jedna z nich,“ stojí v dopise. Zároveň poděkovala za milé dárky – květiny, meditační knihy a jasmínový olej.

Pracovnice z aukční síně v Cornwallu o Dianiných dopisem prozradila, že jsou emocionálně velmi syrové a upřímně ohromující. V dopise z Vánoc v roce 1997 princezna

Diana vyjádřila přání, aby následující rok byl pro ni mnohem lepší. S ohledem na to, co se jí přihodilo v srpnu 1997 v Paříži, je tento dopis zvláště tragický.

Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz