22. 12. 2020
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Vlastně ani nevím proč, ale měla jsem velký strach z létání, a proto jsem do svých 28 let odmítala letět na nějakou pěknou dovolenou letadlem. Vždy jsem raději volila destinace, kam se dalo dojet snadno autem. Dostala jsem dárek...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Vlastně ani nevím proč, ale měla jsem velký strach z létání, a proto jsem do svých 28 let odmítala letět na nějakou pěknou dovolenou letadlem. Vždy jsem raději volila destinace, kam se dalo dojet snadno autem.

Dostala jsem dárek od kamarádů, který můj strach zlomil

Můj strach z létání byl vlastně takovým veřejným tajemstvím. Několikrát si kvůli tomu ze mě někdo utahoval, ale já jsem to neřešila. Přece mě nemůže nikdo nutit do něčeho, co mi není příjemné.

K mým 28. narozeninám jsem však na oslavě narozenin dostala od kamarádů obálku, která ve mně vzbudila zvědavost.

Čekala jsem lístky do kina nebo do divadla, ale to, co tam nakonec bylo, mi vážně hodně vyrazilo dech. Dostala jsem od nich poukaz na seskok padákem. Takže nejenom, že mám letět v letadle, já z něj mám dokonce i vyskočit.

Brala jsem to jako nepříliš povedený vtip a pořád jsem tak nějak čekala, že přijde někdo s tím, že si ze mě dělají srandu, a že se nejedná o dárek pro mě.

Termín seskoku se blížil a já začala být nervózní

Jak čas ubíhal, tak jsem se pořád rozmýšlela, jestli svůj strach překonám nebo ne. Nakonec jsem se odhodlala a z letadla vyskočila. Prvních pár minut strachu překonal okamžitě úžasný zážitek z toho, jak jsem letěla volným pádem.

Když jsem přistála s instruktorem na zemi, tak mi bylo jasné, že si to musím ještě někdy zopakovat. Seskok mi pomohl naprosto odbourat můj strach z létání.

Od té doby jsem začala sledovat levné letenky a pořád někam létám. Bydlím kousek od letiště, takže pro mě není problém si odletět někam třeba jen na víkend.

S odstupem času kamarádům za tento dárek hrozně děkuji, protože sama bych se se svým strachem z létání nikdy nevyrovnala. Teď se mohu dívat i po luxusních destinacích a moje dovolené nebudou omezené jen na dojezd autem.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz