12. 2. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

U firmy jsem už deset let, přišla jsem tam jako naprosto nezkušená holka po škole, která se ale snažila rychle vypracovat. Docela se mi dařilo a brzo jsem přestoupila na místo kontrolorky. Po pěti letech mi moje nadřízená řekla,...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

U firmy jsem už deset let, přišla jsem tam jako naprosto nezkušená holka po škole, která se ale snažila rychle vypracovat. Docela se mi dařilo a brzo jsem přestoupila na místo kontrolorky. Po pěti letech mi moje nadřízená řekla, že se brzo dočkám vyšší pozice. Těšila jsem se na příjemnou změnu a hlavně na vyšší finanční ohodnocení, které se vždycky hodí.


Pozici vedoucí dostala mladší kolegyně

Když už to konečně vypadalo, že se dočkám svého vysněného a částečně přislíbeného povýšení, tak nové místo dostala služebně mladší kolegyně, o které se vědělo, že to táhne se šéfem. Strašně mě to naštvalo, protože jsem tu holku zaučovala já.

Celou dobu kopírovala a používala moje metody, které jsem jí naivně předávala. Když jsem zjistila, že to bude ona, která nás všechny povede, tak mě okamžitě přešla všechna chuť do práce, přestala jsem pracovat na 100 % a na chvíli jsem i uvažovala, že podám výpověď.

Oddělení pod jejím vedení přestalo fungovat

Snažila se opravdu hodně, aby zvládala chod oddělení, ale asi ještě neměla tolik zkušeností. Vzhledem ke všem okolnostem jsem jí odmítala poradit nebo jakkoliv pomoci. Nemám ráda takovou protekci, aby si místo vyprosila jen díky tomu, že má poměr se šéfem.

Po půl roce jejího snažení si toho všimlo i vedení firmy a následně byla z vedoucí pozice odvolána. Já jsem se tak teď čerstvě konečně dostala na svou vysněnou pozici, na kterou jsem čekala 10 let.

Šéf se mi přišel omluvit

Šéfova milenka následně dostala kompletní výpověď z firmy, protože se chtěla mstít a jeho manželce o jejich poměru řekla.

Nejenže jsem se dočkala konečně povýšení, ale také se mi přišel šéf osobně omluvit a uznal, že to byla velká chyba, jak se ke mně zachoval. Dostala jsem díky tomu i o dost vyšší plat, než jsem měla původně mít.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz