15. 5. 2023
Autor: Viktorie Vondrová
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Marilyn Monroe, ikona 20. století, přitahovala pozornost nejen svým vzhledem, ale také svým charismatem a záhadným osobním životem. Za její slávou se často skrývá mnoho pověstí a spekulací. Ale jaká byla skutečná osobnost Marilyn Monroe? Narodila se jako Norma...

Marilyn Monroe, ikona 20. století, přitahovala pozornost nejen svým vzhledem, ale také svým charismatem a záhadným osobním životem. Za její slávou se často skrývá mnoho pověstí a spekulací. Ale jaká byla skutečná osobnost Marilyn Monroe?

Narodila se jako Norma Jeane Mortensonová 1. června 1926 v Los Angeles. Její život nebyl vždy snadný. Dětství strávila v pěstounských rodinách a sirotčincích. Později se stala jednou z nejznámějších hereček a sex symbolů své doby. Ale za touto slavnou maskou se skrývala komplexní a citlivá osobnost.

Marilyn Monroe byla nejen herečkou, ale také zpěvačkou a modelkou. Svým smyslným vzhledem, platinovými vlasy a ikonickým úsměvem si získala srdce milionů lidí po celém světě. Její filmové role, jako například ve filmech „Some Like It Hot“ a „Gentlemen Prefer Blondes“, jí přinesly popularitu.

zdroj:Pixabay.com

Byla považována za sexuální symbol a objekt touhy. Ona ale ve skutečnosti toužila po respektu a uznání. Zahrála mnoho komediálních rolí, ale snila o seriózních a dramatických rolích, které by ukázaly její herecký potenciál.

Její život byl poznamenán ale také osobními problémy a těžkostmi. Trpěla úzkostmi, depresí a měla nestabilní vztahy. Marilyn Monroe prožila několika neúspěšných manželství, včetně slavného manželství s baseballovou legendou Joeem DiMaggiem nebo dramatikem Arthurem Millerem.

Zemřela tragicky 5. srpna 1962 ve věku 36 let, což posílilo její legendární status. Její smrt ale stále vyvolává kontroverze a teorie o jejích příčinách, zda šlo o sebevraždu nebo nešťastnou náhodu. Přestože Marilyn Monroe zemřela před více než padesáti lety, její odkaz a vliv na populární kulturu přetrvávají dodnes. Byla symbolem ženské krásy, síly a zranitelnosti zároveň.

zdroj:Pixabay.com

Za všemi maskami a zdánlivou povrchností byla Marilyn Monroe inteligentní a ambiciózní žena. Měla zájem o literaturu, filosofii a intelektuální rozhovory. Snažila se překonat stereotypy a prosadit se jako vážná herečka, což se jí částečně podařilo v pozdějších filmech, jako například v dramatu „The Misfits“.

Marilyn Monroe byla také známá svými humanitárními aktivitami a angažováním ve prospěch práv žen. Podporovala rovnost a bojovala proti sexismu v Hollywoodu. Díky tomu, že otevřeně mluvila o svých pocitech a problémech, se stala hlasem mnoha žen, které se cítily utlačované.

I přes své osobní a profesní výkyvy zůstává Marilyn Monroe legendou a ikonou. Její život a smrt jsou stále předmětem zájmu a spekulací. Ale bez ohledu na to, jaká byla skutečně Marilyn Monroe, její umění a vliv na populární kulturu jsou nezaměnitelné a přetrvávají jako dědictví jedné z nejvýznamnějších ikon 20. století. Taková byla Marilyn Monroe – složitá, talentovaná, citlivá a ikonická. Její život a osobnost zůstávají jedinečné a fascinující dodnes.

Zdroj: Autorský text Viktorie Vondrové, the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz