1. 6. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Možná si o mně bude někdo myslet, že jsem naivní. Já však věřím, že dokážu drogově závislého člověka napravit. Asi bych se o to nepokoušel, kdybych za sebou sám neměl drogovou minulost. Vše je to v hlavě, člověk musí...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Možná si o mně bude někdo myslet, že jsem naivní. Já však věřím, že dokážu drogově závislého člověka napravit. Asi bych se o to nepokoušel, kdybych za sebou sám neměl drogovou minulost. Vše je to v hlavě, člověk musí sám chtít a překonat první vlnu abstinenčních příznaků.

Ve 26 letech jsem se kompletně zbavil své závislosti

Bral jsem drogy od 20 let a 6 let jsem žil jako bezdomovec, který měl každý den jasný úkol. Sehnat peníze a koupit si za ně drogy.

Moje tělo nepotřebovalo moc jíst ani pít, hlavní bylo do sebe dostat dávku, abych se cítil dobře. I když jsem byl odpadem společnosti, tak jsem vždy dbal na čistotu a sterilitu všech nástrojů. Na tohle se totiž na ulici velice často umírá, protože lidé si tak přenáší nemoci.

Ke drogám jsem se dostal díky svému staršímu bratrovi, který pro mě byl vzorem. Ten se bohužel jednoho dne předávkoval a já tak zůstal na ulici sám. I díky jeho smrti jsem se odhodlal drogy zahodit a začít žít normální život.

Na ulici jsem našel přítelkyni

Opravdu není snadné se jen tak z ulice zvednout a sehnat si pronájem a slušnou práci, která by vás dokázala uživit. Já jsem navíc ještě na ulici potkal svou přítelkyni.

Moc fajn, krásná a chytrá holka, bohužel je v tom až po uši. Když jsem ji poznal, tak brala jen velmi málo, protože neměla dostatek peněz.

Já si našel byt a vzal ji k sobě. Časem si našla práci, která není úplně špatně placená, to jí ale bohužel otevřelo cestu k tomu brát drogy ve větším množství.

Čas od času se stane, že se vrátí domů až za tři dny a není schopná mi říct, kde byla. Někdy o ni mám opravdu velký strach a chodím po ulicích Prahy a hledám ji.

Snažím se jí vysvětlit, že drogy k životu opravdu nepotřebuje

Když zrovna není pod parou, tak se jí snažím vysvětlit, že život bez drog je daleko lepší. Snažím se ji umluvit na naše společné miminko, ale jen pod podmínkou, že bude minimálně dva roky čistá. To na ni zatím zabírá nejvíc, protože by dítě opravdu chtěla.

Problémem je, že jí to vždy vydrží třeba měsíc nebo dva, ale potom do toho zase vlítne. Za každý čistý den si dělá křížek do kalendáře a každý týden spolu oslavíme dobrou večeří.

Ale je to těžké, sám to znám. Jakmile do toho spadnete, tak velice záleží na psychické odolnosti člověka, zda se vůbec a jak rychle z toho dokáže vyhrabat. Mnoho lidí to nezvládne, proto je nejlepší s drogami vůbec nezačínat.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz