17. 6. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Po smrti obou našich rodičů jsem nic nechtěl. Vůbec jsem si nedokázal představit, že bych měl najednou používat věci po rodičích. To sestra je v tomto úplně jiná a ještě před pohřbem naběhla do domu rodičů a vybrala i tu...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Po smrti obou našich rodičů jsem nic nechtěl. Vůbec jsem si nedokázal představit, že bych měl najednou používat věci po rodičích. To sestra je v tomto úplně jiná a ještě před pohřbem naběhla do domu rodičů a vybrala i tu poslední obálku, kde si máma schovávala peníze na výlet s tátou.

Přišel jsem o oba rodiče najednou, proto to pro mě bylo tak těžké

Měl jsem oba rodiče opravdu rád a strašně jsem si jich vážil, proto zpráva o jejich autonehodě a úmrtí obou rodičů ve mně zanechala opravdu velký šok. Nemohl jsem se s tím několik dní smířit a byl jsem rád, že jsem dokázal zařídit pohřeb, který byl pro oba společný.

Sestra asi chtěla využít mé indispozice a vybrala všechny peníze, které měla máma různě rozdělené. U našich se o finance vždy starala máma, která měla obálky snad úplně na všechno.

Měla zvlášť peníze na nákup, na energie domu, na výlety, pro vnoučata. Měla v tom prostě pořádek a to o ní každý věděl.

Když jsem šel do domu s manželkou vybírat rodičům oblečení na pohřeb, tak jsem viděl, že jsou všechny obálky vymetené. Upřímně mi to bylo úplně jedno, ale bylo mi jasné, kdo za tím stojí.

Měsíc po pohřbu následovalo dědické řízení

Když došlo na dědické řízení, tak jsem se měl se sestrou dostavit k notářce. Notářka nám prozradila, že dala dohromady všechen majetek rodičů, kde se zjistilo, že mají na účtech a všech spořeních přes tři miliony korun. Další jejich majetek byla stará Octavie, dům s hodnotou asi jednoho milionu a rozlehlé pole hned u domu.

Sestra se hned rozzářila, když zjistila kolik peněz je předmětem dědického řízení. Měl jsem 14 dnů na to se s ní domluvit, jak si majetek rozdělíme. Já jsem peníze opravdu nepotřeboval, ale sestra očividně ano.

Přijela za mnou s tím, že ona by si mohla vzít peníze a já ten zbytek. Tehdy jsem souhlasil, protože mi bylo jasné, že by dům stejně prodala a to by mi hodně vadilo, protože jsem se tam narodil.

Po 4 letech se zjistilo, že pole u domu má mnohem vyšší hodnotu

Když došlo dědické řízení ke konci a já jsem tedy dostal dům rodičů na vesnici, tak jsem se rozhodl s manželkou, že se tam přestěhujeme a dům si opravíme. Měl jsem trochu velké oči, protože jsem měl na opravu domu milion a půl, který byl rychle pryč.

Rozhodl jsem se tedy prodat pole u domu, abych mohl dům opravit podle svého. Podařilo se mi pole rozdělit na 8 stavebních parcel, které jsem dohromady prodal skoro za 7 milionů korun.

Když se to sestra dozvěděla, tak chtěla okamžitě obnovit dědické řízení. Strašně se se mnou pohádala s tím, že jsem ji prý okradl.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
181 komentářů