11. 12. 2021
Autor: Simona Dvořáčková
zdroj: Freepik, the sun, idnes.cz, wikipedia

Žárlivost může být i chorobná. Přesně takovou přehnanou žárlivostí trpí Britka Debbi, která nechává pravidelně testovat svého manžela Stevena na detektoru lži. Žena podle svých slov potřebuje mít jistotu, že je jí muž věrný. Pár se podělil o svůj...

Žárlivost může být i chorobná. Přesně takovou přehnanou žárlivostí trpí Britka Debbi, která nechává pravidelně testovat svého manžela Stevena na detektoru lži. Žena podle svých slov potřebuje mít jistotu, že je jí muž věrný.

Pár se podělil o svůj životní příběh v pořadu This Morning poté, co byla Debbi Wood v několika britských médiích označena za nejžárlivější manželku ve Velké Británii.

Žena z Leicestershire má totiž chorobný strach z toho, že se její muž Steven kouká po jiných děvčatech, a tak jej pro jistotu každý den testuje na detektoru lži. Zakazuje mu také dívat se na televizi, pokud je v ní atraktivní žena.

Debbie zastává názor, že pokud je někdo ve vztahu, měl by mít oči jen pro toho druhého. Odborníci poukazují na to, že žena trpí takzvanou chorobnou žárlivostí, která se nazývá Othellův syndrom.

Podle psychologa Tomáše Nováka vzniká u Othellova syndromu žárlivost bezdůvodně, kdy žárlivec žárlí kvůli něčemu, co se vlastně ani nestalo. „Příčinou je údajně nízké množství určité chemické látky hormonálního původu v krvi. Jde o látku, která v mozku kontroluje emočně podbarvené pocity, např. prožitky bolesti, radosti či deprese, jakož i úzkostného neklidu,“ popsal psycholog pro server Vitalia důvody vzniku nemoci.

Žena si získala pozornost médií poté, co se s manželem objevila v britském dokumentu s počeštěným názvem Mizivá tučná šance na práci, ve kterém se obézní lidé snaží najít zaměstnání.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz