23. 6. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: Pixabay
Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Když se syn oženil, tak začal se svou ženou přemýšlet o koupi bytu nebo domu. Já jsem měl byt po rodičích, který jsem pomalu opravoval a chtěl ho pronajímat. Dělal jsem si tam vše sám, protože jsem to měl jako odpočinek od práce u počítače.

Nabídnul jsem jim nastěhovat se do bytu po rodičích

Přišlo mi jako nesmysl, aby syn někde platil nájem nebo kupoval byt, když já mám byt volný. Dohodl jsem se s ním, že si budou platit pouze energie bytu a mohou tam bydlet bez nájmu. Nikdy bych si peníze od vlastního syna nebral.

Byt jsem jim předal zrekonstruovaný, akorát bez vybavení. S manželkou jsem synovi koupil ještě k narozeninám myčku, pračku a lednici a zbytek už jsem nechal na nich. Asi také není dobré, aby dostal vše zadarmo a nemusel se sám vůbec snažit.

Chtěl jsem na ně po čase byt přepsat

Asi rok po tom, co se tam syn nastěhoval, za mnou přišel s tím, jestli bych na něj byt nepřepsal. Chtěl jsem to udělat, ale trochu mě zarazilo, že s tím přišel sám. Konzultoval jsem to s manželkou, protože peníze na opravu bytu jsem bral z našeho společného rodinného rozpočtu.

Manželka byla pro s přesvědčením, že si stejně majetek do hrobu nevezmeme. Byt jsem na syna tedy přepsal a chtěl jsem mít od všeho klid. Myslel jsem si, že teď už bude vše v pořádku, když bude byt jejich a čekají miminko.

Syn však byt po přepisu ihned prodal

Ihned po přepisu bytu v katastru nemovitostí syn neváhal a dal jej do realitní kanceláře, kde ho prodal za 4 miliony korun. Když jsem to zjistil, tak jsem byl vzteky bez sebe. Okamžitě jsem mu volal, co to má znamenat. On mi jen řekl, že byt byl jeho a bylo tak pouze na něm, jak s ním naloží.

Později jsem zjistil, že syn má problémy s hazardem, šlo o automaty a sportovní sázení. Byt tedy prodal a nastěhoval svou rodinu do pronajaté malé garsonky. Peníze samozřejmě během pár měsíců prohrál.

Poté se nestyděl ke mně přijít škemrat o peníze. Manželka mu nějaké peníze dala, ale já se s ním odmítám bavit a asi mu už nikdy nedokážu odpustit.

Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
16 komentářů