23. 6. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Když se syn oženil, tak začal se svou ženou přemýšlet o koupi bytu nebo domu. Já jsem měl byt po rodičích, který jsem pomalu opravoval a chtěl ho pronajímat. Dělal jsem si tam vše sám, protože jsem to měl...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Když se syn oženil, tak začal se svou ženou přemýšlet o koupi bytu nebo domu. Já jsem měl byt po rodičích, který jsem pomalu opravoval a chtěl ho pronajímat. Dělal jsem si tam vše sám, protože jsem to měl jako odpočinek od práce u počítače.

Nabídnul jsem jim nastěhovat se do bytu po rodičích

Přišlo mi jako nesmysl, aby syn někde platil nájem nebo kupoval byt, když já mám byt volný. Dohodl jsem se s ním, že si budou platit pouze energie bytu a mohou tam bydlet bez nájmu. Nikdy bych si peníze od vlastního syna nebral.

Byt jsem jim předal zrekonstruovaný, akorát bez vybavení. S manželkou jsem synovi koupil ještě k narozeninám myčku, pračku a lednici a zbytek už jsem nechal na nich. Asi také není dobré, aby dostal vše zadarmo a nemusel se sám vůbec snažit.

Chtěl jsem na ně po čase byt přepsat

Asi rok po tom, co se tam syn nastěhoval, za mnou přišel s tím, jestli bych na něj byt nepřepsal. Chtěl jsem to udělat, ale trochu mě zarazilo, že s tím přišel sám. Konzultoval jsem to s manželkou, protože peníze na opravu bytu jsem bral z našeho společného rodinného rozpočtu.

Manželka byla pro s přesvědčením, že si stejně majetek do hrobu nevezmeme. Byt jsem na syna tedy přepsal a chtěl jsem mít od všeho klid. Myslel jsem si, že teď už bude vše v pořádku, když bude byt jejich a čekají miminko.

Syn však byt po přepisu ihned prodal

Ihned po přepisu bytu v katastru nemovitostí syn neváhal a dal jej do realitní kanceláře, kde ho prodal za 4 miliony korun. Když jsem to zjistil, tak jsem byl vzteky bez sebe. Okamžitě jsem mu volal, co to má znamenat. On mi jen řekl, že byt byl jeho a bylo tak pouze na něm, jak s ním naloží.

Později jsem zjistil, že syn má problémy s hazardem, šlo o automaty a sportovní sázení. Byt tedy prodal a nastěhoval svou rodinu do pronajaté malé garsonky. Peníze samozřejmě během pár měsíců prohrál.

Poté se nestyděl ke mně přijít škemrat o peníze. Manželka mu nějaké peníze dala, ale já se s ním odmítám bavit a asi mu už nikdy nedokážu odpustit.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
16 komentářů