15. 5. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Mnoho lidí už jistě uvažovalo nad tím, co by dělalo s větší výhrou peněz. Každý asi má nějaké své tajné přání nebo závazky, na které by milion korun dokázal použít. Zdálo se mi to jako hodně peněz, ale dají se...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Mnoho lidí už jistě uvažovalo nad tím, co by dělalo s větší výhrou peněz. Každý asi má nějaké své tajné přání nebo závazky, na které by milion korun dokázal použít. Zdálo se mi to jako hodně peněz, ale dají se opravdu rychle utratit.

Vydělával jsem 16 tisíc měsíčně

Každý měsíc jsem dostal výplatu, kde jsem měl 16 tisíc korun čistého. Z toho jsem platil nájem garsonky, jídlo a provoz starého auta.

Každý měsíc jsem byl rád, když se mi podařilo ušetřit třeba jen tisíc korun na horší časy. Čas od času jsem si koupil v trafice los a doufal ve štěstí.

Vyhrával jsem celkem často, ale vždy to byla jen hodnota losu samotného nebo výjimečně výhra do 500 korun.

Když jsem setřel los, na kterém jsem vyhrál milion korun, tak se mi málem zastavilo srdce. Možná se to někomu zdá jako pakatel, ale při mém tehdejším platu to byla opravdu fůra peněz.

Po milionové výhře jsem se cítil jako král

V den, kdy mi byla připsána výhra na účet, jsem si doslova začal kazit život. Opravdu jsem měl zatemněno a myslel si, jaký jsem boháč. Dal jsem v práci výpověď a začal jsem si užívat. Opustil jsem dokonce přítelkyni, která za mnou vždy stála.

Já si chtěl užívat a začal jsem chodit i do nočních klubů, kde jsem hledal placenou dámskou společnost. Tam jsem si přičichnul i k hazardu a o své peníze jsem začal velmi rychle přicházet. Choval jsem se opravdu špatně i k rodině, která se mě snažila varovat.

Výsledkem mé výhry jsou velké dluhy

Díky svému nezřízenému životnímu stylu po výhře jednoho milionu korun jsem si dokázal totálně zničit život, úplně zničit vztah s blízkými a ještě k tomu se pěkně zadlužit.

Když to hodnotím zpětně, tak by snad bylo lepší, kdybych tehdy vůbec nic nevyhrál. Je pravdou, že kdyby se mi to stalo znovu, tak bych s tím naložil už úplně jinak.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
8 komentářů