29. 1. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Když mi bylo 18, tak jsem se už na škole zakoukala do muže tmavší pleti. Já jsem nikdy mezi lidmi nedělala žádný rozdíl, takže to pro mě určitě nebylo žádnou překážkou. Když jsem se doma pochlubila, že mám první...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářkou. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Když mi bylo 18, tak jsem se už na škole zakoukala do muže tmavší pleti. Já jsem nikdy mezi lidmi nedělala žádný rozdíl, takže to pro mě určitě nebylo žádnou překážkou. Když jsem se doma pochlubila, že mám první velkou známost, tak se mamka začala zajímat a vypadala nadšeně. Dokonce mě vozila na rande.

První setkání s rodiči bylo opravdu hrozné, doteď se za to strašně stydím

Po neustálém naléhání mamky jsem se rozhodla a odhodlala představit svého přítele rodině. Mamka uvařila mé nejoblíbenější jídlo a táta si přeleštil sklenice na tvrdý alkohol. Dokonce vytáhl i archivní slivovici, kterou vytahuje jen při zvláštních příležitostech.

Já jsem měla z toho dne strach a absolutně jsem si nedokázala představit, jak tohle může dopadnout. Znám totiž určité kontroverzní názory rodičů.

Setkání skončilo po půl hodině

Bylo na mně hodně vidět, že jsem z celého setkání nervózní. Možná jsem jim měla říct dopředu o mém příteli víc informací, ale riskla jsem to.

Když k nám David dorazil, tak jsem ho rodičům představila. Viděla jsem hned v jejich očích dost překvapený výraz. Zasedlo se k obědu, kde by člověk uslyšel spadnout i špendlík na zem.

Máma ze sebe vydala jen pár slov, kdy se mě zeptala, jak jsme spolu dlouho. Když jsem jí řekla, že je to už dva roky, tak se rozbrečela a utekla.

Táta si nebral servítky a ihned nám oznámil svůj odmítavý názor k našemu vztahu. Jeho vyjádření bylo hodně sprosté a neslušné. Když jsem se mu snažila oponovat a bránila svého přítele, tak nás vyhodil před dům.

Rodiče jsem od té doby neviděla a nemáme žádný kontakt

Když jsem se ocitla s Davidem před domem, tak jsem se strašně styděla. On mě však uklidňoval se slovy, že to spolu zvládneme. Nechala jsem u našich všechny svoje věci a s Davidem odešla. Od setkání s rodiči uběhly 4 roky a od té doby jsme se neviděli.

Nyní máme s partnerem půl roku po svatbě a čekáme spolu miminko. David si dokončuje titul na vysoké škole a já jsem šťastná.

Jen mě občas mrzí, že se k tomu rodiče staví takhle negativně. Jejich podpora mi rozhodně chybí.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
8 komentářů