13 komentářů

  1. Není asi dobré že piráti bez zkušeností dělají co a pro koho

    1. A to ještě není na trhu práce ta hlavní vlna inkludovaných vysokoškoláků s diplomy prapodivných nauk, profláklým feminismem a gender studies počínaje a politologií konče.

  2. Tak trochu záleží, co myslí že by měl být úspěšný život.
    Ale dnes v době masového vysokého školství, kdy diplom doslova fasuje asi 60 % mladé generace, je vysoká škola už pouze povinné masové vzdělání, které pouze usnadňuje cestu k slušnému zaměstnání a pouze velmi zvyšuje pravděpodobnost, že se člověk nestane dlouhodobě nezaměstnaný a závislý na dávkách od státu.
    Gausova křivka rozložení inteligence v populaci se totiž ošidit nedá, jestli vysokou školu dokončí a diplom „vyfasuje“ 60% populace, mají potom vysokoškolšké vzdělání i lidi dosahující IQ k 95 – 100 bodů. Tedy lidi, kteří dříve, před takovými 15 – 20 a více lety, v době výběrového vzdělání, by neměli nárok získat ani středoškolské vzdělání, protože by tehdejší požadavky na studium prostě nezvládli, propadli v různých zkouškách a testech a dosáhli by tak pouze na základní vzdělání.
    Problém je dnes v tom, že po pár prvních letech, kdy má člověk ještě našprtané čerstvé nejnovější znalosti z denního studia (placeného daňovými poplatníky), začne další kariéru toho člověku neúprosně ovlivňovat hlavně jeho inteligence. Neboli schopnost, jak rychle nastuduje nové věci a jak velké množství těch věcí dokáže udržet průběžně v hlavě. A tam se mnohem víc začínají prosazovat lidi s nadprůměrným IQ, nad 110 – 120 bodů, kterých je v populaci asi 30 % a lidi s velmi nadprůměrným IQ, nad takových 130 bodů, kterých je v populaci asi 3 %. Průměrní lidi s IQ kolem stovky se dnes mohou prosadit, jen když jsou velmi pracovití nebo když rovnou obětují kariéře i svůj osobní život.

  3. Jelikož se před cca 15 lety střední a vysoké školství překlopilo z výběrového na masové, tak od té doby není absolvovaná vysoká škola zárukou takzvaného úspěšného života. Absolvovaná vysoká škola (placená dańovými poplatníky) je dnes defakto něco jako základní vzdělání dostupné skoro všem bez většího nároku na schopnosti toho člověka, které pouze usnadňuje získání práce a výrazně zmenšuje pravděpodobnost, že člověk zůstane dlouhodobě nezaměstnaný a na dávkách od státu.
    Je tak velká otázka, co vlastně to Kateřina vystudovala za obor a jakým způsobem se přes své kolegy a kolegyně HR pracovníky a manažery pokouší dostat k práci. V něčem udělala či dělá chybu, ale teď je otázka v čem.
    To jsou fakta a na tom nic nezmění ani cenzura, která bude podobné příspěvky k takovým článkům mazat, protože neodpovídají jakýmsi soukromým názorům příslušného cenzora či někoho jiného v redakci.

  4. Vysoká škola nemusí zaručit nic. Úspěšným životem si asi paní představuje kariéru, příslušnost ke společensky vyšším vrstvám.
    Jedničky a červený diplom stvrzují, že byla hodná, nedělala problémy a plnila uložené úkoly lépe než jiní. Na té pozici se osvědčila, ale ta k úspěchu nevede.
    K vyniknutí potřebuje především povahové vlastnosti. Nebát se, vynutit si své, třeba ostrými lokty, prosadit se, také očekávat a eliminovat útoky jiných. Prostě „vyznat se v tlačenici“.
    Kdosi toto označil, že jedinec překročil práh své neschopnosti a nevzal v úvahu, že jen velmi malé % populace může být elitou.

  5. Asi studovala kraviny. 😀 Já mám technický titul a poměrně dobře placenou práci. Vždycky jsem byl zdatný trojkař a stačilo to i na ing. Ale uplatnění v reálném životě je spíš o vlastní aktivitě, snaze a ochotě se učit.

    1. Přesně, taky mě to napadlo. Slečna (paní) očividně nečetla Roberta Kiosakiho: Proč jedničkáři pracují pro trojkaře, nebo např. Bohatý táta, chudý táta. Takže jí potkal naprosto stejný osud jako spoustu jiných.

  6. Proč asi nenapsala co za školu to studovala……
    Managerů a politologů máme plnou p**** a na solidního elektrikáře s vysokou aby se stála fronta 😀

  7. Vzdělání je dobré mít. Člověku to trochu rozšíří obzory a ikdyž nevzdělanec vydělává více peněz, tak často zůstane chudákem.
    Třeba v jedné firmě, co jsem byl asi tak rok a půl. Nastoupil jsem jako již vysoce kvalifikovaný. Pracovali zde také inženýři ale hlavně středoškoláci a ti, ač se neměli platově špatně neb paty šéfovi lízali, šli od výplaty k výplatě – barbershopy, náčiní do posilky, oslavičky, dárečky, chlast, leasingy atd. Pro mě prázdnota, pro ně smysl a důvod být neustále pod tlakem…

  8. Ja sem mněl na sšt opačny problém a to bylo učivo tak tak sem to udělal, ale kdy bych věděl to co tedka tak bych sy zkusil udělat ještě maturitu bud byto vyšlo nebo ne jelikož maturitu v dnešní době muže myt téměř každy moula o tom sem se i zpraktického hlediska nejednou přesvědčil u vykvětu inteligence mnoha lidí že se divyte jak vůbec udělaly.

  9. Divím se, že paní s takovým vysokoškolským vzděláním a s červeným diplomem se dívala na nabídky práce u nás v ČR. Být ní, tak se dívám na zahraniční nabídky práce. Věřím že v zahraničí by se o ní firmy popraly. Nefňukej mladá dáma a zkus nabídky práce v zahraničí. Uvidíš že to je jiná liga. Držím palce 👍

Komentáře jsou uzavřeny. Protože je článek již staršího data, není tak možné přidat žádný další komentář.