27. 1. 2021
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Nikdy jsem si nepomyslel, že bych se někdy dostal do zahraničí za prací. Měl jsem rád vesnici, kde jsem se narodil a vyrůstal. Měl jsem tam všechny své sourozence a rodinu, takže jsem si tam s manželkou koupil starší domek,...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Nikdy jsem si nepomyslel, že bych se někdy dostal do zahraničí za prací. Měl jsem rád vesnici, kde jsem se narodil a vyrůstal. Měl jsem tam všechny své sourozence a rodinu, takže jsem si tam s manželkou koupil starší domek, který se zrekonstruoval.

Dům byl hotový asi dva roky před tím, než jsem se s rodinou odstěhoval natrvalo do zahraničí. Naštval jsem tím hodně své sourozence, se kterými jsem dům rekonstruoval. Byl to rok tvrdé dřiny, kdy se chodilo pracovat každý den do pozdních nočních hodin.

Dostal jsem nabídku, která se neodmítá

Pracoval jsem jako výzkumný pracovník v nemocnici. Když jsem svůj obor šel studovat, tak jsem věděl, že uplatnění u nás má, ale za dost mizerný plat, který stačí tak akorát na to, aby se člověk uživil.

S manželkou a jedním dítětem jsem finanční situaci dobře zvládal, ale věděl jsem, že se nikdy nebudeme mít finančně úplně nejlépe. Byl jsem se sebou spokojený, měl jsem práci, opravený dům a hodnou ženu se synem.

Jednoho dne mi přišla do emailu nabídku na pracovní pozici v USA. Ze srandy jsem se tam vyzkoušel přihlásit, kam jsem dostal i velice dobré doporučení od současného zaměstnavatele. Doma jsem o tom neříkal, protože jsem předpokládal, že mě stejně nevyberou.

Potom zazvonil telefon a můj život se otočil o 360 stupňů

Byl jsem ten den v práci, když mi zazvonil telefon a ozval se mi pán, který mi oznámil, že jsem byl vybraný. Dorazil jsem domů, kde jsem vše řekl své manželce.

Ze začátku byla proti, ale když jsem jí řekl, že dostaneme dům, auto a pohádkový plat, tak změnila názor a stěhování proběhlo ještě ten měsíc.

Celkově jsem se situací spokojený, protože naše životní úroveň šla opravdu hodně nahoru. Akorát mě mrzí, kolik lidí kolem sebe jsem svým odjezdem opustil a zklamal.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz