29 komentářů

 1. Pán byl velmi naivní, takové peníze se nedávají hotově,ale vázaně, aby se nedaly tak rychle rozfofrovat. Když si to člověk sám nezaslouží tak si peněz neváží. Rychle nabyl, rychle pozbyl.

  1. Dostal je a byl už plnoletý…. Udělal si s nimi, co chtěl. To už rodiče neovlivní…. Bydlet se dá i v maringotce

   1. V maringotce ?? Možná vy ale né já a syn je fakt ocas že to skutečně nepoužil na bydlení…možná ve 30 letech si nato vzpomene,mám 30 let a vím o čem mluvím,chodím do práce a mám přes 20 000 ale i tak bydlím jak bezdomovec.A zajímavé je že za dvacet let pán našetřil 5 míčů hmm to si vůbec nedokážu představit že bych tohle našetřil ani za celí život,to musel vydělávat tak 50 sát měsíčně . . . A ta maringotka kleriko skutečně stačí jen nějakým hlupákům,nemehlům a bezdomovcům kteří nemají výhled do budoucna,nic je nezajímá a je jím všechno jedno,fyzicky a psychycky jsou malincí nebo seniorům a hendikepovaným to možná stačí ale né mladému silnému a zdravému člověku který chce dělat doma nové věci a není líný ani hloupý nebo chce mít rodinu a i přesto že nějaké peníze také má ale né miliony tak je omezen možnostmy domu a nemá pak vůbec náladu jelikož to ani nejde bez překážek na běžné věci,vaření,sušení prádla prostě málo místa,táhne tam je tam zima,nekvalitní topení a špatně navržen postaven tak aby se tam dalo POHODLNĚ dělat všechno co vás napadne nebo co vás zajímá,normálně běžně fungovat.Není to ve stylu že každá věc má svoje místo,bydlím v hodně starém domě kde žily naše babičky takže asi takhle.O jedno místo se dělí hned několik věcí prostě bordel.Až budu prezident tak tento problém vyřeším…snažší bude když se bydlení zásadně zlevní než aby se dvakrát nebo třikrát všude zvedly výplaty nebo banky to budou muset udělat daleko výhodnější.Není dneska možné aby člověk chodil do práce a žil jen s poloviční výplaty nebo méně a tu druhou část nebo tu větší půlku dával až do důchodu za bydlení proboha,bud celí život šetří a v 80 letech si bud koupí krásný dům nebo už rovnou hrobku.Nebo do důchodu bude splácet bance…to je napalicu.Pracující člověk by to měl mít vyřešené max do 30 let takže za 10 let kdyby začal ve 20 pracovat.

  2. Jako rodiče udělali špatné rozhodnutí. Nechápu jak si někdo může myslet že ve 20ti je již natolik rozumný a zvlášt kluk. Ukončená puberta je až kolem 25 roku života a všichni víme že klukům to trvá déle než holkám. Takže kluci určitě až v 25. A z toho vyplívá že ve 20letech syn rozhodně nebude rozumný a zodpovědný. (Ano jsou i vyjímky 🙂 )
   Nevím jak moc se podílel na výchově otec, ale přinejmenším matka by měla vědět a znát názory syna.

 2. Za špatná rozhodnutí se holt platí. Co také čekat od 20 letého kluka ?
  Evidetně tady také byla chyba ve výchově, protože se vrátil až všechno rozházel.

  1. Mě je taky dvacet, ale takhle bych se v životě nezachovala. Proč auto za dvě mega? Ojetá škodovka má kola taky. Mě spíš zaráží, že si MYSLEL, že je kluk už rozumný. To jako neví, co má doma, či co?

 3. Pane je to Vaše vina. Samozřejmě je to výchovou.
  Jestli dobře chápu z Vašeho příběhu tak to byl jedináček a to se v životě stává přeji klidné stáří.

   1. Až vy sám těch 5 milionů čistého vyděláte vlastníma rukama, tak potom si řekněte, 5 Mio není zas až tak velká suma.

 4. Jestliže dám někomu peníze bez dalších podmínek, je pak jen jeho věc, za co je utratí. Co chce tomu synovi tedy vyčítat?

 5. To ani nemohlo dopadnout jinak, dát 20 letému klukovi 5 míčů :)))

  1. Asi bych dětem až tak nevěřila,ale pana je mi lito. Teď je to už jedno, ale lepší by asi bylo koupit byt na své jméno a ať si tam syn bydli. Po mě smrti dědictví, to už snad bude mít rozum. Výchova dětí je náročný podnik s nejistý výsledkem.

 6. Lehce nabyl, lehce pozbyl. Po dobu dvaceti let musel každý z rodičů ušetřit 125 tisíc korun. To začali šetřit od kdy? Od roku 2000? Sice je to pro ně, asi, zklamání, jinak by se nesvěřovali internetu, ale na druhé straně – asi nestrádají.

 7. Teda ušetřit 250000 ročně to je pán borec 👍to mu ani moc chybět nebudou. No ,ale má ještě dalších 20 let ,aby se dál snažil. 🐂 Teď vážně Nechápu že syna vzal zpět.💩 Nepoučitelní otec i syn🧠

 8. No, pokud mohl někdo odložit synovi za 20 let 5 milionů, což je průměrně 20tisic měsíčně, tak jim ty peníze chybět nebudou. Je vidět, že byl synáček zvyklý na luxus a rozmazlování

 9. Mladí totiž nemají představu o tom co to stojí našetřit nějakou částku.

 10. Nejvecsi hloupost decku setrit….at si nasetri sam….

 11. No co,dal jsi mu prachy? Dal ! Tak si nestěžuj !! Tvá blbost !

 12. Pán má obrovské štěstí, že se syn v tom autě nezabil, nebo že peníze neprofetoval a nepustil do automatů, protože tyto závislosti by nejspíš řešil doteď.

 13. Poněkud legrační je ten obrázek, kde někdo v dlani přepočítává korunky. Autor spíše přepočítával Frantíky, možná občas Emu, nebo Masaryka.
  A co dodat, zřejmě svého syna za těch 20 let nepoznal, nebo byl velký idealista. Zajímavá by mohla být situace za několik let, pokud by rodiče z jakýchkoliv důvodů potřebovali pomoc svého syna.

 14. Otazkou je, proc ty penize nepodminil koupi bytu. Takhle mladej clovek jeste netusi jak az nepredstavitelny problem je poridit si bydleni. Navic neznat sve dite natolik, abych takovyto vzorec chovani necekal- naznacuje, ze pan sve dite moc nezna…to je hodne spatny signal. Tak jak tak- doufam ze jako obvykle clanek radu lidi presvedci, ze pro dite je lepsi neudelat vubec nic. Coz je idealni napad. A hned dalsi krok je ani neplanovat ani nezakladat rodiny……

 15. ja se divím že syna vzal vůbec vzal spátky pod svá křídla 5 mega za rok utratit to není normální.

 16. Syn evidentně nemá ani peníze, ani rozum, tak je už jen jedno řešení – ať si dá přihlášku k Pirátů, tam zapadne:):) V 18 letech jsem se odstěhoval od rodičů a začal se o sebe starat a být finančně nezávislý a 25letech si za půjčku od zaměstnavatele pořídil první byt… Dnes po 25letech mám barák, byt, chatu, ale popravdě jezdím už v několikáté 10-15let staré šunce za pár desítek tisíc… Chyba je jednoznačně v hodnotovém žebříčku – já osobně bych si od svých rodičů nikdy peníze nevzal a půjčky třeba právě na bydlení od rodičů jsem vždy do koruny vracel… Dětem také nic nedám – majetek dostanou až po mé smrti…

 17. Pokud má jít o dar, ne o výkupné, neměl by si dárce vynucovat, co s ním obdarovaný udělá.

  1. Rodiče můžou dát peníze dítěti a vymínit si, že je může utratit pouze za bydlení. To tento pán bohužel neudělal. Lépe by bylo koupit byt a nechat syna v něm bydlet, ale získat by ho měl až dědictvím. Někteří rodiče jsou moc hodní a svým dětem věří. Zde to však nevyšlo.

 18. Ve 20 je ještě brzy, ještě nepoznal hodnotu peněz a jak je těžké je ušetřit.

 19. Čím hodnější rodiče, tím hroznější děti a naopak.

Komentáře jsou uzavřeny. Protože je článek již staršího data, není tak možné přidat žádný další komentář.