7. 6. 2022
Autor: Daniel Labounek
zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia

Když jsem si udělal řidičák, tak mě z auta nemohl nikdo dostat. Jezdil jsem moc rád a každému jsem dělal řidiče. To je asi normální u každého, kdo si čerstvě řidičák udělá. Asi po dvou letech už mi to...

Článek byl zpracován na základě příběhu zaslaného čtenářem. Fotografie má pouze ilustrační charakter.

Když jsem si udělal řidičák, tak mě z auta nemohl nikdo dostat. Jezdil jsem moc rád a každému jsem dělal řidiče. To je asi normální u každého, kdo si čerstvě řidičák udělá. Asi po dvou letech už mi to tak super nepřišlo a auto jsem používal, jen pokud jsem opravdu potřeboval.

Jednoho dne se mi změnil život, když jsem měl ošklivou nehodu

Bylo to letní krásné ráno, kdy pěkně svítilo slunce. Bohužel mne slunce oslnilo a já jsem vjel do cesty motorkáři. Byla to klasická přehledná křižovatka, kde bylo krásně vidět doleva i doprava. Jen z pravé strany mi svítilo slunce do očí, takže jsem měl dost sníženou viditelnost.

Před křižovatkou jsem úplně zastavil a pořádně se dvakrát rozhlédl. Vždy jsem se na křižovatce díval dvakrát na každou stranu. Začal jsem se rozjíždět a vjížděl do křižovatky, když v tom se ozvala strašná rána a moje auto začalo dělat jeden kotrmelec za druhým do pole vedle silnice.

Půl hodiny jsem byl v šoku

Asi půl hodiny jsem ležel v autě hlavou dolů, protože auto zůstalo na střeše. Po půl hodině, když jsem přišel k sobě, tak se mi podařilo se z pásů dostat a z auta vylézt ven. Zadní strana mého auta tam téměř nebyla, auto bylo úplně zdemolované.

Marně jsem hledal druhé auto, které do mě narazilo. Chodil jsem minuty dokola a rozhlížel se, než jsem asi o 150 metrů dál našel půl motocyklu. Další desítky metrů jiným směrem se nacházela druhá polovina motocyklu.

Do zadní části auta vletěla motorka v neuvěřitelné rychlosti

Když jsem našel motocykl na dvě poloviny a viděl jsem zadní část mého vozu, tak mi bylo jasné, že motorkář musel jet opravdu rychle. Motorkáře jsem hledal víc jak půl hodiny a během toho jsem už volal záchranku.

Motorkář ležel asi o 50 metrů vedle od jednoho kusu motocyklu v lesíku, který byl u silnice. Už na první pohled bylo jasné, že mu nikdo nepomůže.

Byl to pro mě strašný šok, který mi změnil kompletně pohled na život. I když jsem vyjel z vedlejší cesty, tak závěr policie je nepřiměřená rychlost motocyklisty, takže já vinu nenesu. Tachometr motocyklu se zaseknul na 220 km/h. Ale i tak si to celé sám za vinu dávám a nikdy už kvůli tomu za volant nesednu.

Zdroj: , the sun, idnes.cz, wikipedia


Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz
Přidejte si Top Stories na hlavní stránku Seznam.cz